España Mundial 1978
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
KubalaLászló Kubala Stecz5114
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
Miguel ÁngelMiguel Ángel González Suárez31
1111700814000
2
MigueliMiguel Bernardo Bianquetti27
1010901861100
3
San JoséIsidoro San José Pozo23
77600586000
4
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro23
77700630000
5
MarcelinoMarcelino Pérez Ayllón23
65511454100
6
PirriJosé Martínez Sánchez33
1211612810102
7
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll29
11111000946101
8
LealEugenio Leal Vargas24
109810810101
9
DaniDaniel Ruiz-Bazán Justa27
87612600104
10
JuanitoJuan Gómez González24
86522632201
11
Rubén CanoRubén Andrés Cano Martínez27
76412496103
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri24
63237358000
13
CardeñosaJulio Cardeñosa Rodríguez29
66502496200
14
VillarÁngel María Villar Llona28
65410450001
15
SantillanaCarlos Alonso González26
64423448000
16
QuiniEnrique Castro González29
64222388002
17
UrrutiFrancisco Javier González Urruticoechea26
1001544000
18
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga29
55200390000
19
OlmoAntonio Olmo Ramírez24
63233391000
20
CapónJosé Luis Capón González30
44400360000
21
MarañónRafael Carlos Pérez González30
42127224000
22
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz24
43111216001
23
De la CruzJesús Antonio de la Cruz Gallego31
33302270000
24
UríaFrancisco Javier Álvarez Uría28
42121258000
25
BenitoGregorio Benito Rubio32
33200253200
26
BioscaAntonio Biosca Pérez30
32214219000
27
Txetxu RojoJosé Francisco Rojo Arroitia31
32110156100
28
KortabarríaIgnacio Kortabarría Abarrategi28
32110180000
29
RexachCarles Rexach Cerdà31
22102150000
30
Del BosqueVicente Del Bosque González28
22100118000
31
López UfarteRoberto López Ufarte20
22200180001
32
BenítezAntonio Benítez Fernández27
22000132000
33
GuzmánAntonio Guzmán Núñez25
21112100000
34
RamosJosé Antonio Ramos Huete27
2002259000
35
VerdugoJuan Verdugo Pérez29
1110090000
36
CarreteJosé Carrete de Julián27
1110090000
37
LanchasÁngel Lanchas Rico28
1001244000
38
LópezFrancisco Javier López García28
100126000
39
IdígorasSantiago Idígoras Bilbao25
1001144000
40
ManzanedoJosé Luis Fernández Manzanedo22
1001144000
41
FelipeJuan Felipe Martín Martín24
100102000
42
GordilloRafael Gordillo Vázquez21
1001017000
43
SolsonaDaniel Solsona Puig26
1001044000
44
ZamoraJesús María Zamora Ansorena23
000020000
45
AlexankoJosé Ramón Alexanko Ventosa22
000010000
46
AlabandaSebastián Alabanda Fernández28
000010000
47
JuanjoJuan José Enríquez Gómez28
000010000
48
AneroAntonio Anero Guijarro25
000010000
49
Pichi AlonsoÀngel Alonso Herrera24
000010000
50
SánchezJosé Vicente Sánchez Felip22
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
Miguel ÁngelMiguel Ángel González Suárez24/12/1947OurenseOurense
 
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri26/06/1954San SebastiánGuipúzcoa
 
UrrutiFrancisco Javier González Urruticoechea17/02/1952San SebastiánGuipúzcoa
 
ManzanedoJosé Luis Fernández Manzanedo10/02/1956BurgosBurgos
 
VerdugoJuan Verdugo Pérez25/05/1949MontillaCórdoba
 
MigueliMiguel Bernardo Bianquetti19/12/1951CeutaCeuta
 
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro08/06/1955CiezaMurcia
 
MarcelinoMarcelino Pérez Ayllón13/08/1955SabadellBarcelona
 
OlmoAntonio Olmo Ramírez18/01/1954SabadellBarcelona
 
CapónJosé Luis Capón González06/02/1948MadridMadrid
 
De la CruzJesús Antonio de la Cruz Gallego07/05/1947LeónLeón
 
UríaFrancisco Javier Álvarez Uría01/02/1950GijónAsturias
 
BioscaAntonio Biosca Pérez08/12/1948AlmeríaAlmería
 
KortabarríaIgnacio Kortabarría Abarrategi31/07/1950ArrasateGuipúzcoa
 
RamosJosé Antonio Ramos Huete03/04/1951Tetuán
 
BenitoGregorio Benito Rubio21/10/1946Puente del ArzobispoToledo
 
CarreteJosé Carrete de Julián05/04/1951TurónAsturias
 
AneroAntonio Anero Guijarro09/09/1953MadridMadrid
 
JuanjoJuan José Enríquez Gómez04/09/1950MadridMadrid
 
LanchasÁngel Lanchas Rico11/11/1950MéntridaToledo
 
FelipeJuan Felipe Martín Martín04/02/1954La OrotavaSanta Cruz de Tenerife
 
AlexankoJosé Ramón Alexanko Ventosa19/05/1956BarakaldoVizcaya
 
BenítezAntonio Benítez Fernández02/06/1951Jerez de la FronteraCádiz
 
San JoséIsidoro San José Pozo27/10/1955MadridMadrid
 
GuzmánAntonio Guzmán Núñez02/12/1953Torrejón de ArdozMadrid
 
AlabandaSebastián Alabanda Fernández31/10/1950PosadasCórdoba
 
PirriJosé Martínez Sánchez11/03/1945CeutaCeuta
 
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll23/09/1949AlicanteAlicante
 
LealEugenio Leal Vargas13/05/1954CarrichesToledo
 
CardeñosaJulio Cardeñosa Rodríguez27/10/1949ValladolidValladolid
 
VillarÁngel María Villar Llona21/01/1950BilbaoVizcaya
 
ZamoraJesús María Zamora Ansorena01/01/1955San SebastiánGuipúzcoa
 
SánchezJosé Vicente Sánchez Felip08/10/1956BarcelonaBarcelona
 
Del BosqueVicente Del Bosque González23/12/1950SalamancaSalamanca
 
GordilloRafael Gordillo Vázquez24/02/1957AlmendralejoBadajoz
 
LópezFrancisco Javier López García14/10/1950LaredoCantabria
 
SolsonaDaniel Solsona Puig18/01/1952Cornellà de LlobregatBarcelona
 
IdígorasSantiago Idígoras Bilbao24/07/1953OñatiGuipúzcoa
 
López UfarteRoberto López Ufarte19/04/1958Fez
 
RexachCarles Rexach Cerdà13/01/1947BarcelonaBarcelona
 
Txetxu RojoJosé Francisco Rojo Arroitia28/01/1947BilbaoVizcaya
 
Pichi AlonsoÀngel Alonso Herrera17/12/1954BenicarlóCastellón
 
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga28/01/1949San SebastiánGuipúzcoa
 
JuanitoJuan Gómez González10/11/1954FuengirolaMálaga
 
Rubén CanoRubén Andrés Cano Martínez05/02/1951San Rafael
 
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz12/01/1954PamplonaNavarra
 
MarañónRafael Carlos Pérez González23/06/1948OliteNavarra
 
SantillanaCarlos Alonso González23/08/1952Santillana del MarCantabria
 
QuiniEnrique Castro González23/09/1949OviedoAsturias
 
DaniDaniel Ruiz-Bazán Justa28/06/1951SopuertaVizcaya
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)10/10/1976España10Yugoslavia
Amistós09/02/1977Irlanda01España
Amistós27/03/1977España11Hungría
Qualificació: Fase de grups (partit 2)16/04/1977Rumanía10España
Amistós21/09/1977Suiza12España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)26/10/1977España20Rumanía
Qualificació: Fase de grups (partit 4)30/11/1977Yugoslavia01España
Amistós25/01/1978España21Italia
Amistós29/03/1978España30Noruega
Amistós26/04/1978España20México
Amistós24/05/1978Uruguay00España
Fase final: Fase de grups (partit 1)03/06/1978Austria21España
Fase final: Fase de grups (partit 2)07/06/1978Brasil00España
Fase final: Fase de grups (partit 3)11/06/1978España10Suecia
Última actualització: 26/04/2017
Notificar error