España Mundial 1966
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
VillalongaJosé Villalonga Llorente4710
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena23
88802720000
2
ZocoIgnacio Zoco Esparza27
10101000900000
3
ReijaSeverino Reija Vázquez28
88702716010
4
OlivellaFerran Olivella Pons30
66504496000
5
RivillaFeliciano Muñoz Rivilla30
55504450000
6
SanchisManuel Sanchis Martínez28
55500450001
7
GlaríaJesús Glaría Jordán24
77603602000
8
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes31
44402360000
9
LapetraCarlos Lapetra Coarasa28
88602621001
10
MarcelinoMarcelino Martínez Cao26
88801720000
11
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso25
77702630001
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
BetancortAntonio Rodrigo Betancort Barrera29
22207180000
13
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez27
43315314000
14
AmancioAmancio Amaro Varela27
43311314001
15
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez22
33305270000
16
GentoFrancisco Gento López33
33301270001
17
ReinaMiguel Reina Santos20
000040000
18
Del SolLuis Del Sol Cascajares31
33301270000
19
PeiróJoaquín Peiró Lucas30
33201226000
20
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño28
33300270003
21
EladioEladio Silvestre Graells26
22205180000
22
FustéJosep Maria Fusté Blanch25
22203180002
23
PirriJosé Martínez Sánchez21
22202180001
24
Koldo AguirreKoldo Aguirre Bidaurrazaga27
1110490000
25
GuillotVicente Guillot Fabián25
1110390000
26
AnsolaFernando Ansola San Martín26
1110290000
27
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez28
1110290000
28
VillaJuan Manuel Villa Gutiérrez28
1110190000
29
NemeNemesio Martín Montejo27
1001255000
30
RíosEusebio Ríos Fernández31
1001044000
31
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia25
1001028000
32
RiféJoaquim Rifé Climent24
000030000
33
MieraVicente Miera Campos26
000020000
34
PepínJosé Casas Gris35
000010000
35
Martín EsperanzaIgnacio Martín-Esperanza Tejada30
000010000
36
SantosEleuterio Santos Brito26
000010000
37
ZaldúaJosé Antonio Zaldúa Urdanavia25
000010000
38
TononoAntonio Afonso Moreno23
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena01/03/1943ZarautzGuipúzcoa
 
PepínJosé Casas Gris16/11/1931ValenciaValencia
 
BetancortAntonio Rodrigo Betancort Barrera13/03/1937Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
ReinaMiguel Reina Santos24/01/1946CórdobaCórdoba
 
EladioEladio Silvestre Graells18/11/1940SabadellBarcelona
 
ZocoIgnacio Zoco Esparza31/07/1939GardeNavarra
 
ReijaSeverino Reija Vázquez25/11/1938LugoLugo
 
OlivellaFerran Olivella Pons22/06/1936Poble SecBarcelona
 
RivillaFeliciano Muñoz Rivilla21/08/1936ÁvilaÁvila
 
SanchisManuel Sanchis Martínez26/03/1938AlbericValencia
 
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez04/03/1944Puerto RealCádiz
 
TononoAntonio Afonso Moreno25/08/1943ArucasLas Palmas
 
MieraVicente Miera Campos10/05/1940Nueva MontañaCantabria
 
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia25/02/1941ZaragozaZaragoza
 
RíosEusebio Ríos Fernández30/03/1935PortugaleteVizcaya
 
PeiróJoaquín Peiró Lucas29/01/1936MadridMadrid
 
VillaJuan Manuel Villa Gutiérrez26/09/1938SevillaSevilla
 
SantosEleuterio Santos Brito09/11/1940Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
GlaríaJesús Glaría Jordán02/01/1942VillafrancaNavarra
 
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes02/05/1935A CoruñaA Coruña
 
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez26/09/1939BadajozBadajoz
 
Del SolLuis Del Sol Cascajares06/04/1935Arcos de JalónSoria
 
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño15/06/1938Medina de PomarBurgos
 
Koldo AguirreKoldo Aguirre Bidaurrazaga27/04/1939SondikaVizcaya
 
PirriJosé Martínez Sánchez11/03/1945CeutaCeuta
 
FustéJosep Maria Fusté Blanch15/04/1941LinyolaLleida
 
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez28/07/1938HortalezaMadrid
 
Martín EsperanzaIgnacio Martín-Esperanza Tejada05/06/1936VerínOurense
 
RiféJoaquim Rifé Climent04/02/1942BarcelonaBarcelona
 
LapetraCarlos Lapetra Coarasa29/11/1938ZaragozaZaragoza
 
GentoFrancisco Gento López21/10/1933GuarnizoCantabria
 
MarcelinoMarcelino Martínez Cao29/04/1940AresA Coruña
 
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso17/05/1941PontevedraPontevedra
 
ZaldúaJosé Antonio Zaldúa Urdanavia15/12/1941ElizondoNavarra
 
GuillotVicente Guillot Fabián15/07/1941AldaiaValencia
 
AmancioAmancio Amaro Varela16/10/1939A CoruñaA Coruña
 
NemeNemesio Martín Montejo31/12/1939Sanchón de la SagradaSalamanca
 
AnsolaFernando Ansola San Martín27/01/1940ElgoibarGuipúzcoa
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós15/11/1964Portugal21España
Qualifiacació: Eliminatòries (partit 1)05/05/1965Irlanda10España
Amistós08/05/1965Escocia00España
Qualifiacació: Eliminatòries (partit 2)27/10/1965España41Irlanda
Qualifiacació: Eliminatòries (partit 3)10/11/1965Irlanda01España
Amistós08/12/1965España02Inglaterra
Amistós23/06/1966España11Uruguay
Fase final: Fase de grups (partit 1)13/07/1966Argentina21España
Fase final: Fase de grups (partit 2)15/07/1966España21Suiza
Fase final: Fase de grups (partit 3)20/07/1966Alemania Federal21España
Última actualització: 29/03/2017
Notificar error