España Juegos Olímpicos 1920
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
BruFrancisco Bru Sanz355
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
ZamoraRicardo Zamora Martínez19
55500450000
2
ArrateMariano Arrate Esnaola28
44401360001
3
VallanaPedro Vicente Saturnino Vallana Jeanguenat23
44401360000
4
SesumagaFélix Sesumaga Ugarte22
44400360004
5
BelausteJosé María Belausteguigoitia Landaluce31
33301270001
6
EguiazábalRamón Eguiazábal Berroa24
33301270000
7
PichichiRafael Moreno Aranzadi28
55500450001
8
AcedoDomingo Gómez-Acedo Villanueva22
44401360001
9
PagazaFrancisco Pagazaurtundúa González-Murrieta26
44401360000
10
PatricioPatricio Arabolaza Aramburu27
44401360001
11
SamitierJosep Samitier Vilalta18
33301270000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
EizaguirreAgustín Eizaguirre Ostolaza25
000010000
13
ArtolaJuan Artola Letamendia25
22203180000
14
SanchoAgustín Sancho Agustina24
22203180000
15
Moncho GilRamón Gil Sequeiros23
22203180000
16
SabinoSabino Bilbao Líbano23
22203180000
17
OteroLuis Otero Sánchez-Encinas27
22201180000
18
VázquezJoaquín Vázquez González23
1110490000
19
SilverioSilverio Izaguirre Sorzabalbere22
1110490000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
ZamoraRicardo Zamora Martínez14/02/1901BarcelonaBarcelona
 
EizaguirreAgustín Eizaguirre Ostolaza07/10/1895ZarautzGuipúzcoa
 
OteroLuis Otero Sánchez-Encinas22/10/1893PontevedraPontevedra
 
ArrateMariano Arrate Esnaola12/08/1892Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
VallanaPedro Vicente Saturnino Vallana Jeanguenat29/11/1897GetxoVizcaya
 
SabinoSabino Bilbao Líbano11/12/1897LeioaVizcaya
 
SanchoAgustín Sancho Agustina18/07/1896BenllochCastellón
 
ArtolaJuan Artola Letamendia28/11/1895Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
SesumagaFélix Sesumaga Ugarte12/10/1898LeioaVizcaya
 
BelausteJosé María Belausteguigoitia Landaluce03/09/1889BilbaoVizcaya
 
EguiazábalRamón Eguiazábal Berroa14/04/1896IrúnGuipúzcoa
 
PichichiRafael Moreno Aranzadi23/05/1892BilbaoVizcaya
 
SilverioSilverio Izaguirre Sorzabalbere26/04/1898Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
AcedoDomingo Gómez-Acedo Villanueva06/06/1898BilbaoVizcaya
 
PagazaFrancisco Pagazaurtundúa González-Murrieta20/10/1894SanturtziVizcaya
 
VázquezJoaquín Vázquez González26/08/1897BadajozBadajoz
 
SamitierJosep Samitier Vilalta02/02/1902BarcelonaBarcelona
 
Moncho GilRamón Gil Sequeiros16/08/1897VigoPontevedra
 
PatricioPatricio Arabolaza Aramburu17/03/1893IrúnGuipúzcoa
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Fase final: Primera Fase28/08/1920Dinamarca01España
Quarts de final29/08/1920Bélgica31España
Plata Quarts de Final01/09/1920España21Suecia
Plata SemiFinal02/09/1920Italia02España
Plata Final05/09/1920Paises Bajos13España
Última actualització: 03/08/2017
Notificar error