España Mundial 1970

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
TobaEduardo Toba Muíño474
ArtigasSalvador Artigas Sahún574
MolownyLuis Molowny Arbelo454
Miguel MuñozMiguel Muñoz Mozún484
KubalaLászló Kubala Stecz434
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
SadurníSalvador Sadurní Urpí29
66502496000
2
EladioEladio Silvestre Graells30
88700693010
3
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez26
86420531000
4
TononoAntonio Afonso Moreno27
65410460000
5
ZabalzaPedro María Zabalza Inda26
76510540000
6
VelázquezManuel Velázquez Villaverde27
66600540001
7
GlaríaJesús Glaría Jordán28
44401360000
8
AmancioAmancio Amaro Varela31
11111000974002
9
GrossoRamón Moreno Grosso27
86521583000
10
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea26
55200361003
11
Txetxu RojoJosé Francisco Rojo Arroitia23
55401406001
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena27
65515494000
13
TorresAntonio Torres García27
54412416000
14
Martín MarreroMartín Marrero de la Cruz25
44304304000
15
PirriJosé Martínez Sánchez25
44401360002
16
VidaganyFrancisco Vidagany Hernández30
44400360000
17
ReinaMiguel Reina Santos24
1110390000
18
BustilloMiguel Ángel Bustillo Lafoz24
44400360002
19
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll21
42223225001
20
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso29
42222245001
21
ClaramuntJosé Claramunt Torres24
33100205000
22
Arieta IIAntón Arieta-Araunabeña Piedra24
33200226002
23
SolJuan Cruz Sol Oria23
33200265000
24
UriarteFidel Uriarte Macho25
33300270000
25
LoraEnrique Lora Millán25
33300270000
26
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia29
32211195000
27
GermánGermán Dévora Ceballos27
32110184000
28
MarcialMarcial Manuel Pina Morales24
32110214000
29
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez32
22101110001
30
CostasEnrique Álvarez Costas23
22101137000
31
RexachCarles Rexach Cerdà23
21112134000
32
GuedesJuan Guedes Rodríguez28
1110190000
33
GentoFrancisco Gento López37
1100053000
34
CastellanoFrancisco Castellano Rodríguez26
1100036000
35
AntónAntonio Manuel Martínez Morales26
1100046000
36
BarrachinaFernando Barrachina Plo23
1110090000
37
FustéJosep Maria Fusté Blanch29
2002088000
38
VaváLuciano Sánchez García26
1110090000
39
ZocoIgnacio Zoco Esparza31
1110090000
40
GazteluJosé Agustín Aranzábal Askasibar24
1110090000
41
BallesterFrancisco Ballester Enguix24
1001316000
42
MeloFrancisco Delgado Melo27
100115000
43
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño32
1001070000
44
QuinoJoaquín Sierra Vallejo25
1001037001
45
PujolLluís Pujol Codina23
1001044000
46
Justo GilbertoJusto Gilberto González Expósito28
000030000
47
José MaríaJosé María García Lavilla28
000030000
48
De FelipePedro Eugenio de Felipe Cortés26
000020000
49
HitaJuan López Hita26
000010000
50
BetancortAntonio Rodrigo Betancort Barrera33
000010000
51
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga21
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
SadurníSalvador Sadurní Urpí03/04/1941L'ArboçTarragona
 
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena01/03/1943ZarautzGuipúzcoa
 
ReinaMiguel Reina Santos24/01/1946CórdobaCórdoba
 
BetancortAntonio Rodrigo Betancort Barrera13/03/1937Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
Martín MarreroMartín Marrero de la Cruz04/09/1945Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
SolJuan Cruz Sol Oria13/09/1947ElgoibarGuipúzcoa
 
BarrachinaFernando Barrachina Plo24/02/1947GranadaGranada
 
EladioEladio Silvestre Graells18/11/1940SabadellBarcelona
 
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez04/03/1944Puerto RealCádiz
 
TononoAntonio Afonso Moreno25/08/1943ArucasLas Palmas
 
TorresAntonio Torres García29/07/1943BalaguerLleida
 
VidaganyFrancisco Vidagany Hernández19/10/1940ValenciaValencia
 
CastellanoFrancisco Castellano Rodríguez17/11/1944ArucasLas Palmas
 
AntónAntonio Manuel Martínez Morales19/10/1944BilbaoVizcaya
 
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia25/02/1941ZaragozaZaragoza
 
ZocoIgnacio Zoco Esparza31/07/1939GardeNavarra
 
HitaJuan López Hita05/09/1944AlgecirasCádiz
 
De FelipePedro Eugenio de Felipe Cortés18/07/1944MadridMadrid
 
MeloFrancisco Delgado Melo13/11/1943PlasenciaCáceres
 
BallesterFrancisco Ballester Enguix16/09/1946XàtivaValencia
 
FustéJosep Maria Fusté Blanch15/04/1941LinyolaLleida
 
Justo GilbertoJusto Gilberto González Expósito04/10/1942Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
PirriJosé Martínez Sánchez11/03/1945CeutaCeuta
 
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño15/06/1938Medina de PomarBurgos
 
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll23/09/1949AlicanteAlicante
 
ClaramuntJosé Claramunt Torres16/07/1946PuçolValencia
 
GlaríaJesús Glaría Jordán02/01/1942VillafrancaNavarra
 
VelázquezManuel Velázquez Villaverde24/01/1943MadridMadrid
 
ZabalzaPedro María Zabalza Inda13/04/1944PamplonaNavarra
 
GazteluJosé Agustín Aranzábal Askasibar23/07/1946BergaraGuipúzcoa
 
MarcialMarcial Manuel Pina Morales23/08/1946Bárzana de QuirósAsturias
 
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez28/07/1938HortalezaMadrid
 
CostasEnrique Álvarez Costas16/01/1947VigoPontevedra
 
GuedesJuan Guedes Rodríguez02/10/1942Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
José MaríaJosé María García Lavilla23/05/1942Pola de SieroAsturias
 
AmancioAmancio Amaro Varela16/10/1939A CoruñaA Coruña
 
GrossoRamón Moreno Grosso08/12/1943MadridMadrid
 
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea20/10/1944Sarandí
 
Txetxu RojoJosé Francisco Rojo Arroitia28/01/1947BilbaoVizcaya
 
BustilloMiguel Ángel Bustillo Lafoz09/09/1946ZaragozaZaragoza
 
PujolLluís Pujol Codina25/05/1947Castellbell i el VilarBarcelona
 
QuinoJoaquín Sierra Vallejo06/09/1945SevillaSevilla
 
VaváLuciano Sánchez García28/05/1944BéjarSalamanca
 
UfarteJosé Armando Ufarte Ventoso17/05/1941PontevedraPontevedra
 
Arieta IIAntón Arieta-Araunabeña Piedra06/01/1946DurangoVizcaya
 
UriarteFidel Uriarte Macho01/03/1945SestaoVizcaya
 
LoraEnrique Lora Millán07/05/1945La Puebla del RíoSevilla
 
GermánGermán Dévora Ceballos16/11/1943Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
RexachCarles Rexach Cerdà13/01/1947BarcelonaBarcelona
 
GentoFrancisco Gento López21/10/1933GuarnizoCantabria
 
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga28/01/1949Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
Partits
TipusDataLocal Visitant
Amistós17/10/1968Francia1 - 3España
Qualificació: Fase de grups (partit 1)27/10/1968Yugoslavia0 - 0España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)11/12/1968España1 - 1Bélgica
Qualificació: Fase de grups (partit 3)23/02/1969Bélgica2 - 1España
Amistós26/03/1969España1 - 0Suiza
Amistós23/04/1969España0 - 0México
Qualificació: Fase de grups (partit 4)30/04/1969España2 - 1Yugoslavia
Qualificació: Fase de grups (partit 5)25/06/1969Finlandia2 - 0España
Qualificació: Fase de grups (partit 6)15/10/1969España6 - 0Finlandia
Amistós11/02/1970España2 - 0Alemania Federal
Amistós21/02/1970España2 - 2Italia
Amistós22/04/1970Suiza0 - 1España
Última actualització: 06/12/2017
Notificar error