España Juegos Olímpicos 1924
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
RueteJulián Ruete Muniesa374
De CastroManuel de Castro González394
ArgüelloLuis Argüello Brage342
José GarcíaJosé García Cernuda Estrada Nora362
ParagesPedro Parages Diego Madrazo413
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
ZamoraRicardo Zamora Martínez23
99900810000
2
CareagaDomingo Careaga Achalandabaso27
44401360000
3
VallanaPedro Vicente Saturnino Vallana Jeanguenat27
44401360000
4
PeñaAnacleto José María Peña Salegui29
88800720000
5
MeanaManuel Meana Vallina23
77700630001
6
PieraVicente Piera Pañella21
66600540001
7
AlcántaraPaulino Alcántara Riestra28
55500450006
8
SesumagaFélix Sesumaga Ugarte26
44400360000
9
SamitierJosep Samitier Vilalta22
77700630000
10
AcedoDomingo Gómez-Acedo Villanueva26
66601540000
11
MonjardínJuan Monjardín Callejón21
44400360003
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
ÓscarÓscar Álvarez González22
000080000
13
ZabalaJosé Luis Zabala Arrondo26
33302270004
14
CarmeloCarmelo Goyenechea Urrusolo26
33301270000
15
PagazaFrancisco Pagazaurtundúa González-Murrieta30
33300270000
16
GamborenaFrancisco Gamborena Hernandorena23
33300270000
17
ArrateMariano Arrate Esnaola32
22201180000
18
PololoMiguel Durán Terry23
22201180000
19
Chirri IMarcelino Aguirrezabala Ibarbia22
22200180000
20
SpencerEnrique Gómez Muñoz26
1110190000
21
TraviesoManuel López Llamosas24
1110190002
22
Del CampoGerónimo Víctor del Campo Lenguas22
1110190000
23
PatricioPatricio Arabolaza Aramburu31
1110190000
24
EchevesteJosé Echeveste Galfarsoro25
1110190000
25
ArbideEduardo Arbide Allende24
1110190000
26
RousseÁngel María Rousse Gerekiz22
1110090000
27
OlasoLuis Olaso Anabitarte24
1110090000
28
LarrazaJesús Larraza Renovales21
1110090000
29
PasarínLuis Casas Pasarín22
1110090000
30
FajardoDesiderio Fajardo Hermida25
1110090000
31
MontesinosEugenio Montesinos Somoza26
1110090000
32
LacaJosé María Laca Salcedo26
1110090000
33
SanchoAgustín Sancho Agustina28
1110090000
34
HerminioHerminio Martínez Álvarez28
1110090000
35
BalbinoBalbino Clemente García28
1110090000
36
OteroLuis Otero Sánchez-Encinas31
1110090000
37
BelausteJosé María Belausteguigoitia Landaluce35
000010000
38
ArtolaJuan Artola Letamendia29
000010000
39
BernabéuSantiago Bernabéu de Yeste29
000010000
40
JuanteguiAntonio Juantegui Eguren26
000010000
41
CaicedoPatricio Caicedo Liciaga25
000010000
42
BrandJosé González Petit Brand24
000010000
43
Félix PérezFélix Pérez Marcos23
000010000
44
TrianaRamón Triana Arroyo22
000010000
45
CarullaDomingo Carulla Bertrán21
000010000
46
EscobalPatricio Pedro Escobal López21
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
ZamoraRicardo Zamora Martínez14/02/1901BarcelonaBarcelona
 
ÓscarÓscar Álvarez González01/05/1902OviedoAsturias
 
HerminioHerminio Martínez Álvarez06/01/1896VigoPontevedra
 
CareagaDomingo Careaga Achalandabaso03/08/1897GetxoVizcaya
 
VallanaPedro Vicente Saturnino Vallana Jeanguenat29/11/1897GetxoVizcaya
 
ArrateMariano Arrate Esnaola12/08/1892Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
PololoMiguel Durán Terry05/08/1901LugonesAsturias
 
RousseÁngel María Rousse Gerekiz01/10/1902BilbaoVizcaya
 
PasarínLuis Casas Pasarín16/04/1902PontevedraPontevedra
 
MontesinosEugenio Montesinos Somoza03/01/1898BarcelonaBarcelona
 
EscobalPatricio Pedro Escobal López24/08/1903LogroñoLa Rioja
 
OteroLuis Otero Sánchez-Encinas22/10/1893PontevedraPontevedra
 
BalbinoBalbino Clemente García06/09/1896VedraA Coruña
 
CarullaDomingo Carulla Bertrán25/12/1903L'Hospitalet de LlobregatBarcelona
 
Félix PérezFélix Pérez Marcos13/06/1901MadridMadrid
 
PeñaAnacleto José María Peña Salegui19/04/1895GetxoVizcaya
 
MeanaManuel Meana Vallina21/10/1901GijónAsturias
 
PieraVicente Piera Pañella11/06/1903BarcelonaBarcelona
 
AlcántaraPaulino Alcántara Riestra07/10/1896Iloilo
 
SesumagaFélix Sesumaga Ugarte12/10/1898LeioaVizcaya
 
GamborenaFrancisco Gamborena Hernandorena14/03/1901IrúnGuipúzcoa
 
CaicedoPatricio Caicedo Liciaga06/02/1899BilbaoVizcaya
 
SpencerEnrique Gómez Muñoz20/07/1898SevillaSevilla
 
JuanteguiAntonio Juantegui Eguren04/04/1898ZumarragaGuipúzcoa
 
SanchoAgustín Sancho Agustina18/07/1896BenllochCastellón
 
ArbideEduardo Arbide Allende04/12/1900Rosario
 
LacaJosé María Laca Salcedo11/11/1898BilbaoVizcaya
 
BelausteJosé María Belausteguigoitia Landaluce03/09/1889BilbaoVizcaya
 
FajardoDesiderio Fajardo Hermida10/12/1899MadridMadrid
 
ArtolaJuan Artola Letamendia28/11/1895Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
Del CampoGerónimo Víctor del Campo Lenguas30/09/1902San Lorenzo de El EscorialMadrid
 
AcedoDomingo Gómez-Acedo Villanueva06/06/1898BilbaoVizcaya
 
TrianaRamón Triana Arroyo28/06/1902HondarribiaGuipúzcoa
 
LarrazaJesús Larraza Renovales20/07/1903BasauriVizcaya
 
SamitierJosep Samitier Vilalta02/02/1902BarcelonaBarcelona
 
MonjardínJuan Monjardín Callejón24/04/1903A CoruñaA Coruña
 
TraviesoManuel López Llamosas01/05/1900BarakaldoVizcaya
 
BrandJosé González Petit Brand12/02/1900SevillaSevilla
 
ZabalaJosé Luis Zabala Arrondo15/12/1898IrúnGuipúzcoa
 
CarmeloCarmelo Goyenechea Urrusolo18/06/1898DeustoVizcaya
 
PagazaFrancisco Pagazaurtundúa González-Murrieta20/10/1894SanturtziVizcaya
 
OlasoLuis Olaso Anabitarte15/08/1900BillabonaGuipúzcoa
 
BernabéuSantiago Bernabéu de Yeste08/06/1895AlmansaAlbacete
 
Chirri IMarcelino Aguirrezabala Ibarbia29/03/1902BilbaoVizcaya
 
EchevesteJosé Echeveste Galfarsoro19/03/1899IrúnGuipúzcoa
 
PatricioPatricio Arabolaza Aramburu17/03/1893IrúnGuipúzcoa
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós07/10/1921España20Bélgica
Amistós18/12/1921España31Portugal
Amistós30/04/1922Francia04España
Amistós17/12/1922Portugal12España
Amistós28/01/1923España30Francia
Amistós04/02/1923Bélgica10España
Amistós16/12/1923España30Portugal
Amistós09/03/1924Italia00España
Fase final: Primera Fase25/05/1924Italia10España
Última actualització: 17/07/2017
Notificar error