España Sub-21 Eurocopa 1996
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
GoikoetxeaAndoni Goikoetxea Olaskoaga409
ClementeJavier Clemente Lázaro467
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
MoraJuan Luis Mora Palacios23
151515011350000
2
AranzábalAgustín Aranzábal Alkorta23
99700679100
3
SietesJosé Manuel Suárez Rivas22
97425640000
4
Santi DeniaSantiago Denia Sánchez22
161615001396200
5
KarankaAitor Karanka De la Hoz23
99902810000
6
RobertoRoberto Luis Fresnedoso Prieto23
141312101153304
7
José IgnacioJosé Ignacio Sáenz Marín23
141211201124200
8
MendietaGaizka Mendieta Zabala22
1111902927200
9
LardínJordi Lardín Cruz23
151410101174201
10
DaniDaniel García Lara22
14146001075216
11
ÒscarÒscar García Junyent23
1211710937506
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
AizkorretaJorge Aizkorreta Jurado22
11101590000
13
RaúlRaúl González Blanco19
98710754008
14
De La PeñaIván De la Peña López20
76410482201
15
SandroCarlos Alejandro Sierra Fumero22
74331445202
16
IdiakezIñigo Idiakez Barkaiztegi23
64221358000
17
GálvezJosé Gálvez Estévez22
55200336004
18
Oskar ValesÓskar Vales Varela22
44304349000
19
MoralesJosé Luis Morales Martín23
70073231002
20
MorientesFernando Morientes Sánchez20
70070134000
21
Marcos ValesMarcos Vales Illanes21
43010157000
22
KorinoSergio Corino Ramón22
42222235000
23
RamónRamón González Expósito22
33202242001
24
ChristiansenThomas Christiansen Tarín23
32010152000
25
Javi NavarroFrancisco Javier Vicente Navarro22
22202180000
26
De PedroFrancisco Javier De Pedro Falque23
40041125200
27
MarcosAlberto Marcos Rey22
30032104000
28
Quique ÁlvarezEnrique Álvarez Sanjuán21
1100066000
29
PedroPedro Manuel Miguel Matías23
1001044000
30
KortinaMikel Kortina Bertol22
1001044000
31
RocaXavier Roca Mateo22
1001044100
32
García CalvoJosé Antonio García Calvo21
000020000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
MoraJuan Luis Mora Palacios12/07/1973AranjuezMadrid
 
AizkorretaJorge Aizkorreta Jurado06/02/1974BarakaldoVizcaya
 
RocaXavier Roca Mateo19/01/1974BarcelonaBarcelona
 
RamónRamón González Expósito25/11/1974MalagónCiudad Real
 
Santi DeniaSantiago Denia Sánchez09/03/1974AlbaceteAlbacete
 
KarankaAitor Karanka De la Hoz18/09/1973Vitoria-GasteizAlava
 
Oskar ValesÓskar Vales Varela13/09/1974BilbaoVizcaya
 
KorinoSergio Corino Ramón10/10/1974BarakaldoVizcaya
 
García CalvoJosé Antonio García Calvo01/04/1975MadridMadrid
 
Quique ÁlvarezEnrique Álvarez Sanjuán20/07/1975VigoPontevedra
 
Javi NavarroFrancisco Javier Vicente Navarro06/02/1974ValenciaValencia
 
AranzábalAgustín Aranzábal Alkorta15/03/1973San SebastiánGuipúzcoa
 
SietesJosé Manuel Suárez Rivas18/02/1974SietesAsturias
 
MarcosAlberto Marcos Rey15/02/1974Camarma de EsteruelasMadrid
 
MendietaGaizka Mendieta Zabala27/03/1974BilbaoVizcaya
 
Marcos ValesMarcos Vales Illanes05/04/1975A CoruñaA Coruña
 
De PedroFrancisco Javier De Pedro Falque04/08/1973LogroñoLa Rioja
 
KortinaMikel Kortina Bertol26/03/1974BilbaoVizcaya
 
SandroCarlos Alejandro Sierra Fumero14/10/1974Las GalletasSanta Cruz de Tenerife
 
De La PeñaIván De la Peña López06/05/1976SantanderCantabria
 
RobertoRoberto Luis Fresnedoso Prieto15/01/1973ToledoToledo
 
José IgnacioJosé Ignacio Sáenz Marín28/09/1973LogroñoLa Rioja
 
PedroPedro Manuel Miguel Matías11/10/1973MadridMadrid
 
ChristiansenThomas Christiansen Tarín11/03/1973Copenhague
 
LardínJordi Lardín Cruz04/06/1973ManresaBarcelona
 
ÒscarÒscar García Junyent26/04/1973SabadellBarcelona
 
GálvezJosé Gálvez Estévez03/08/1974Palma de MallorcaBaleares
 
MoralesJosé Luis Morales Martín02/08/1973MadridMadrid
 
IdiakezIñigo Idiakez Barkaiztegi08/11/1973San SebastiánGuipúzcoa
 
DaniDaniel García Lara22/12/1974Cerdanyola del VallèsBarcelona
 
RaúlRaúl González Blanco27/06/1977MadridMadrid
 
MorientesFernando Morientes Sánchez05/04/1976CáceresCáceres
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)07/09/1994Chipre06España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)11/10/1994Macedonia01España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)15/11/1994España10Dinamarca
Amistós29/11/1994España10Polonia
Qualificació: Fase de grups (partit 4)16/12/1994Bélgica33España
Amistós21/02/1995España00Alemania
Qualificació: Fase de grups (partit 5)28/03/1995España11Bélgica
Qualificació: Fase de grups (partit 6)26/04/1995Armenia03España
Qualificació: Fase de grups (partit 7)06/06/1995España40Armenia
Qualificació: Fase de grups (partit 8)05/09/1995España31Chipre
Qualificació: Fase de grups (partit 9)10/10/1995Dinamarca51España
Qualificació: Fase de grups (partit 10)14/11/1995España40Macedonia
Quarts de final (anada)13/03/1996España21República Checa
Quarts de final (tornada)27/03/1996República Checa12España
Semifinal28/05/1996España21Escocia
Final31/05/1996España11Italia
Última actualització: 17/01/2017
Notificar error