España Sub-21 Eurocopa 2009
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
Iñaki SáezJosé Ignacio Sáez Ruiz666
López CaroJuan Ramón López Caro4612
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
AsenjoSergio Asenjo Andrés20
10101001930000
2
Miguel TorresMiguel Torres Gómez23
1111803886300
3
MonrealIgnacio Monreal Eraso23
88802720100
4
PiquéGerard Piqué Bernabeu22
10101001930001
5
TorrejónMarc Torrejón Moya23
1010900871201
6
Raúl GarcíaRaúl García Escudero23
13139001100701
7
JuradoJosé Manuel Jurado Marín23
1212700883104
8
SisiSisinio González Martínez23
1211512978102
9
Javi GarcíaFrancisco Javier García Fernández22
97522658200
10
BojanBojan Krkic Pérez19
109611780003
11
MataJuan Manuel Mata García21
106441670203
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
RobertoRoberto Jiménez Gago23
66506511000
13
XiscoFrancisco Jiménez Tejada23
106144521003
14
Javi MartínezJavier Martínez Aginaga21
97624682200
15
GraneroEsteban Félix Granero Molina22
97121583202
16
CapelDiego Ángel Capel Trinidad21
106440586002
17
De GeaDavid De Gea Quintana19
1110290000
18
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco20
77702660200
19
CanellaRoberto Canella Suárez21
52232303000
20
CrespoJosé Ángel Crespo Rincón22
43312294100
21
Pedro LeónPedro León Sánchez Gil23
52030165001
22
Mario SuárezMario Suárez Mata22
42123211000
23
ChicoJosé Manuel Flores Moreno22
33303300100
24
Adrián LópezAdrián López Álvarez21
42122240001
25
Sergio SánchezSergio Sánchez Ortega23
33202226000
26
ÀngelÀngel Martínez Cervera23
32111147000
27
ParejoDaniel Parejo Muñoz20
32111202101
28
Jonathan PereiraJonathan Pereira Rodríguez22
3102591000
29
BusquetsSergio Busquets Burgos21
32110202201
30
CallejónJosé María Callejón Bueno22
41130167001
31
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez20
32110169000
32
AlfaroAlejandro Alfaro Ligero23
31020103000
33
San JoséMikel San José Domínguez20
22200180000
34
José EnriqueJosé Enrique Sánchez Díaz23
22100180111
35
CamachoIgnacio Camacho Barnola19
22100162000
36
SusaetaMarkel Susaeta Laskurain22
3003292000
37
Edu BediaEduardo Bedia Peláez20
21010100100
38
Jordi AlbaJordi Alba Ramos20
21110102000
39
PedroPedro Eliezer Rodríguez Ledesma22
2101080000
40
JeffrenJeffren Isaac Suárez Bermúdez21
21010101000
41
ArzoCésar Arzo Amposta23
2002350000
42
MarcanoIvan Marcano Sierra22
1110290000
43
PallardóMiguel Pallardó González23
1110290000
44
MiñoRubén Miño Peralta20
1110190000
45
BalenziagaMikel Balenziaga Oruesagasti21
1100157000
46
NsueEmilio Nsue López20
2002038000
47
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez19
1100078000
48
BoladoIván Bolado Palacios20
1100072001
49
EchaideIon Echaide Sola21
1100046000
50
CrosasMarc Crosas Luque21
1100060000
51
GoniRaúl Goni Bayo21
1100021000
52
Kiko OlivasFrancisco José Olivas Alba21
1110090000
53
SunnyStephen Obayan Sunday21
1110090000
54
José ÁngelJosé Ángel Valdés Díaz20
1110090000
55
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto20
1110090000
56
Kike SolaEnrique Sola Clemente23
1001144000
57
AdánAntonio Adán Garrido22
000060000
58
BotíaAlberto Tomás Botía Rabasco20
1001169000
59
CasillaFrancisco Casilla Cortés23
1001129000
60
MíchelMiguel Alfonso Herrero Javaloyas21
1001018000
61
Ander HerreraAnder Herrera Agüera20
100104000
62
JuandeJuan de Dios Prados López23
1001025000
63
BuenoAlberto Bueno Calvo21
1001022000
64
RaúlRaúl Ruiz Matarín19
1001012000
65
Adrián GonzálezAdrián González Morales21
1001020000
66
FabriFabricio Agosto Ramírez22
000030000
67
De Las CuevasMiguel Ángel De las Cuevas Barberá23
000020000
68
BarragánAntonio Juan Barragán Fernández22
000010000
69
Marcos GarcíaMarcos García Barreno22
000010000
70
PiscuAdrián López Rodríguez22
000010000
71
GalánJorge Galán Anaut20
000010000
72
LilloManuel Castellano Castro20
000010000
73
MarioMario Gaspar Pérez Martínez19
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
AsenjoSergio Asenjo Andrés28/06/1989PalenciaPalencia
 
CasillaFrancisco Casilla Cortés02/10/1986AlcoverTarragona
 
RobertoRoberto Jiménez Gago10/02/1986MadridMadrid
 
De GeaDavid De Gea Quintana07/11/1990MadridMadrid
 
MiñoRubén Miño Peralta18/01/1989Cornellà de LlobregatBarcelona
 
FabriFabricio Agosto Ramírez31/12/1987Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
AdánAntonio Adán Garrido13/05/1987MadridMadrid
 
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco28/08/1989PamplonaNavarra
 
LilloManuel Castellano Castro27/03/1989AspeAlicante
 
MarioMario Gaspar Pérez Martínez24/11/1990NoveldaAlicante
 
BarragánAntonio Juan Barragán Fernández12/06/1987PontedeumeA Coruña
 
San JoséMikel San José Domínguez30/05/1989PamplonaNavarra
 
Kiko OlivasFrancisco José Olivas Alba21/08/1988AntequeraMálaga
 
ArzoCésar Arzo Amposta21/01/1986Vila-realCastellón
 
MarcanoIvan Marcano Sierra23/06/1987SantanderCantabria
 
Sergio SánchezSergio Sánchez Ortega03/04/1986MataróBarcelona
 
ChicoJosé Manuel Flores Moreno06/03/1987CádizCádiz
 
TorrejónMarc Torrejón Moya18/02/1986BarcelonaBarcelona
 
EchaideIon Echaide Sola05/01/1988PamplonaNavarra
 
GoniRaúl Goni Bayo12/10/1988ZaragozaZaragoza
 
PiquéGerard Piqué Bernabeu02/02/1987BarcelonaBarcelona
 
PiscuAdrián López Rodríguez25/02/1987As PontesA Coruña
 
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto16/05/1989MadridMadrid
 
BotíaAlberto Tomás Botía Rabasco27/01/1989AlqueríasMurcia
 
BalenziagaMikel Balenziaga Oruesagasti29/02/1988ZumarragaGuipúzcoa
 
José EnriqueJosé Enrique Sánchez Díaz23/01/1986ValenciaValencia
 
Miguel TorresMiguel Torres Gómez28/01/1986MadridMadrid
 
José ÁngelJosé Ángel Valdés Díaz05/09/1989GijónAsturias
 
CanellaRoberto Canella Suárez07/02/1988Pola de LavianaAsturias
 
MonrealIgnacio Monreal Eraso26/02/1986PamplonaNavarra
 
CrespoJosé Ángel Crespo Rincón09/02/1987SevillaSevilla
 
Marcos GarcíaMarcos García Barreno21/03/1987Sant Antoni de PortmanyBaleares
 
Mario SuárezMario Suárez Mata24/02/1987AlcobendasMadrid
 
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez26/04/1989ElxAlicante
 
ÀngelÀngel Martínez Cervera31/01/1986GironaGirona
 
ParejoDaniel Parejo Muñoz16/04/1989CosladaMadrid
 
Javi GarcíaFrancisco Javier García Fernández08/02/1987MulaMurcia
 
CapelDiego Ángel Capel Trinidad16/02/1988AlboxAlmería
 
BusquetsSergio Busquets Burgos16/07/1988SabadellBarcelona
 
SisiSisinio González Martínez22/04/1986AlbaceteAlbacete
 
Edu BediaEduardo Bedia Peláez23/03/1989SantanderCantabria
 
JuradoJosé Manuel Jurado Marín29/06/1986Sanlúcar de BarramedaCádiz
 
JuandeJuan de Dios Prados López12/08/1986AlicanteAlicante
 
CamachoIgnacio Camacho Barnola04/05/1990ZaragozaZaragoza
 
Ander HerreraAnder Herrera Agüera14/08/1989BilbaoVizcaya
 
RaúlRaúl Ruiz Matarín25/03/1990AlicanteAlicante
 
Adrián GonzálezAdrián González Morales25/05/1988MadridMadrid
 
SunnyStephen Obayan Sunday17/09/1988Lagos
 
CrosasMarc Crosas Luque09/01/1988Sant Feliu de GuíxolsGirona
 
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez04/03/1990BarcelonaBarcelona
 
De Las CuevasMiguel Ángel De las Cuevas Barberá19/06/1986AlicanteAlicante
 
PallardóMiguel Pallardó González05/09/1986AlaquàsValencia
 
Raúl GarcíaRaúl García Escudero11/07/1986PamplonaNavarra
 
Javi MartínezJavier Martínez Aginaga02/09/1988EstellaNavarra
 
Jordi AlbaJordi Alba Ramos21/03/1989L'Hospitalet de LlobregatBarcelona
 
SusaetaMarkel Susaeta Laskurain14/12/1987EibarGuipúzcoa
 
GraneroEsteban Félix Granero Molina02/07/1987MadridMadrid
 
MataJuan Manuel Mata García28/04/1988BurgosBurgos
 
GalánJorge Galán Anaut22/01/1989PamplonaNavarra
 
BuenoAlberto Bueno Calvo20/03/1988MadridMadrid
 
Pedro LeónPedro León Sánchez Gil24/11/1986MulaMurcia
 
PedroPedro Eliezer Rodríguez Ledesma28/07/1987Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
JeffrenJeffren Isaac Suárez Bermúdez20/01/1988Ciudad Bolívar
 
NsueEmilio Nsue López30/09/1989Palma de MallorcaBaleares
 
Kike SolaEnrique Sola Clemente25/02/1986CascanteNavarra
 
MíchelMiguel Alfonso Herrero Javaloyas29/07/1988ValenciaValencia
 
AlfaroAlejandro Alfaro Ligero23/11/1986La Palma del CondadoHuelva
 
XiscoFrancisco Jiménez Tejada26/06/1986Santa PonçaBaleares
 
Adrián LópezAdrián López Álvarez08/01/1988TevergaAsturias
 
BojanBojan Krkic Pérez28/08/1990LinyolaLleida
 
Jonathan PereiraJonathan Pereira Rodríguez12/05/1987VigoPontevedra
 
CallejónJosé María Callejón Bueno11/02/1987MotrilGranada
 
BoladoIván Bolado Palacios03/07/1989SantanderCantabria
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)05/06/2007Georgia01España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)11/09/2007España40Georgia
Qualificació: Fase de grups (partit 3)12/10/2007Polonia02España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)16/11/2007España30Polonia
Amistós05/02/2008España20Francia
Qualificació: Fase de grups (partit 5)25/03/2008España50Kazajistán
Qualificació: Fase de grups (partit 6)20/08/2008Rusia12España
Qualificació: Fase de grups (partit 7)05/09/2008Kazajistán12España
Qualificació: Fase de grups (partit 8)09/09/2008España20Rusia
Qualifiacació: Eliminatòries (partit 1)11/10/2008Suiza21España
Qualifiacació: Eliminatòries (partit 2)14/10/2008España31Suiza
Amistós18/11/2008Portugal41España
Amistós10/02/2009España11Noruega
Amistós27/03/2009Irlanda21España
Amistós31/03/2009España00Suecia
Fase final: Fase de grups (partit 1)15/06/2009España00Alemania
Fase final: Fase de grups (partit 2)18/06/2009España02Inglaterra
Fase final: Fase de grups (partit 3)22/06/2009España20Finlandia
Última actualització: 17/01/2017
Notificar error