España Sub-21 Eurocopa 1986
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes5115
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño484
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias23
121212011080000
2
QuiqueEnrique Sánchez Flores21
131313001170000
3
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría22
12111012987001
4
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo21
99701725000
5
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández23
88701661200
6
EusebioEusebio Sacristán Mena22
141412001224103
7
IbáñezIgnacio Francisco Ibáñez Sagardoy22
65211415100
8
ArroyoCarlos Arroyo Ayala20
44000181000
9
BegiristainAitor Begiristain Mújika22
1312612966003
10
EloyEloy José Olaya Prendes22
99800785204
11
PinedaMichel Pineda Ozaeta22
76211429001
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano19
43312280000
13
BustingorriEugenio Bustingorri Oíz23
84441475102
14
Juan CarlosJuan Carlos Rodríguez Moreno21
75321431000
15
TorrecillaJuan Antonio Montes Torrecilla22
64221377000
16
GabinoGabino Rodríguez Rodríguez22
53121263001
17
ElduayenAgustín De Carlos Elduayen22
332010260000
18
FernandoFernando Gómez Colomer21
44401360000
19
PeñaManuel Peña Escontrela21
44100250001
20
MarcelinoMarcelino García Toral21
44300315000
21
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo22
44300321000
22
MendiondoCésar González López20
44400360000
23
ArozarenaPedro Arozarena Redín20
44400360000
24
SernaRicardo Jesús Serna Orozco22
44300344000
25
GayJosé Aurelio Gay López21
44400360001
26
VíctorVíctor Manuel Diego Alvarado24
44400360004
27
RobertRoberto Fernández Bonillo24
44400360102
28
TiradoJosé Tirado Castilla21
44400360000
29
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21
43311315002
30
CotaJesús Diego Cota19
33301270000
31
Martín VázquezRafael Martín Vázquez21
51140217001
32
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga28
33300270000
33
CalderéRamón María Calderé Del Rey27
33300270001
34
LlorenteFrancisco Llorente Gento21
33200226000
35
Sergio MorgadoSergio Elías Morgado Rodríguez23
41132145000
36
García PitarchJesús Vicente García-Pitarch Marco23
41030134000
37
VillaManuel Jesús Maderal Villa20
32010114001
38
BakeroJosé María Bakero Escudero23
22200180000
39
ZurdiCarlos Horacio González González23
22200180000
40
PardezaMiguel Pardeza Pichardo21
31020124000
41
CarmonaJuan José Carmona Campoy21
30031134000
42
AlcañizPedro Alcañiz Martínez21
30031110000
43
Rafa PazRafael Paz Marín21
1110390000
44
MoyaJuan Moya Meca21
1110390001
45
LopeteguiJulen Lopetegui Argote20
1110390000
46
Martín GonzálezÁngel Martín González22
1110290000
47
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández26
1110090000
48
RojoJuan Carlos Pérez Rojo27
1110090000
49
ClosFrancisco Javier Clos Orozco26
1100085000
50
GallegoJosé Ramón Gallego Souto27
1100090000
51
SolerMiquel Soler Sarasols21
2002072000
52
MejíasJosé Manuel Mejías López27
1110090000
53
CholoJosé Ángel Ruiz López24
1100080000
54
PatónPedro Patón Montilla23
1110090000
55
MujikaJuan María Mujika Izaguirre23
1110090000
56
Salvador MejíasSalvador Mejías López23
1110090000
57
MarinaRoberto Simón Marina25
1110090000
58
GinerFernando Giner Gil22
1110090000
59
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera19
1001345000
60
Luis GarcíaLuis García García22
1001216000
61
Luis FernandoLuis Fernando Fernández Rodríguez22
1001030000
62
JiménezManuel Jiménez Jiménez22
1001016000
63
RamónRamón Vázquez García22
1001030000
64
ValverdeErnesto Valverde Tejedor22
1001044000
65
FrancisFrancisco Javier Cabral Román21
1001030000
66
LlabrésArnaldo Llabrés Picó22
1001045000
67
ElgezábalJuan José Elgezábal Bustinza23
000020000
68
LiañoFrancisco Liaño Fernández22
000010000
69
GonzálezJosé Luis González Vázquez22
000010000
70
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera21
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias02/09/1963MieresAsturias
 
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano22/04/1967PamplonaNavarra
 
ElduayenAgustín De Carlos Elduayen04/08/1964San SebastiánGuipúzcoa
 
LopeteguiJulen Lopetegui Argote28/08/1966AsteasuGuipúzcoa
 
GonzálezJosé Luis González Vázquez27/08/1964ElgoibarGuipúzcoa
 
LiañoFrancisco Liaño Fernández16/11/1964SantanderCantabria
 
QuiqueEnrique Sánchez Flores02/02/1965MadridMadrid
 
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera21/08/1967Priego de CórdobaCórdoba
 
MendiondoCésar González López25/06/1966MadridMadrid
 
CotaJesús Diego Cota28/07/1967MadridMadrid
 
TorrecillaJuan Antonio Montes Torrecilla25/02/1964MorilleSalamanca
 
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo23/05/1965MadridMadrid
 
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández17/11/1963BilbaoVizcaya
 
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría09/05/1964BilbaoVizcaya
 
BustingorriEugenio Bustingorri Oíz28/12/1963ZuluetaNavarra
 
ArozarenaPedro Arozarena Redín24/02/1966PamplonaNavarra
 
SernaRicardo Jesús Serna Orozco21/01/1964SevillaSevilla
 
TiradoJosé Tirado Castilla04/11/1965SevillaSevilla
 
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga03/07/1958AzpeitiaGuipúzcoa
 
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera10/05/1965Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
Sergio MorgadoSergio Elías Morgado Rodríguez16/09/1963BadajozBadajoz
 
GinerFernando Giner Gil31/12/1964AlboraiaValencia
 
PatónPedro Patón Montilla18/10/1963LinaresJaén
 
Luis GarcíaLuis García García01/05/1964Peñaranda de BracamonteSalamanca
 
SolerMiquel Soler Sarasols16/03/1965Hostalets d'en BasGirona
 
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo25/12/1964ArnedoLa Rioja
 
JiménezManuel Jiménez Jiménez26/01/1964ArahalSevilla
 
Juan CarlosJuan Carlos Rodríguez Moreno19/01/1965Puente CastroLeón
 
FernandoFernando Gómez Colomer11/09/1965ValenciaValencia
 
RobertRoberto Fernández Bonillo05/07/1962BetxíCastellón
 
MarinaRoberto Simón Marina28/08/1961Villanueva de la SerenaBadajoz
 
MarcelinoMarcelino García Toral14/08/1965CareñesAsturias
 
Luis FernandoLuis Fernando Fernández Rodríguez03/09/1964VillafáfilaZamora
 
GabinoGabino Rodríguez Rodríguez18/06/1964SevillaSevilla
 
ArroyoCarlos Arroyo Ayala16/02/1966AlcorcónMadrid
 
IbáñezIgnacio Francisco Ibáñez Sagardoy07/05/1964PamplonaNavarra
 
EusebioEusebio Sacristán Mena13/04/1964La SecaValladolid
 
ElgezábalJuan José Elgezábal Bustinza21/12/1963BakioVizcaya
 
MujikaJuan María Mujika Izaguirre12/05/1963San SebastiánGuipúzcoa
 
GallegoJosé Ramón Gallego Souto07/08/1959DurangoVizcaya
 
Martín VázquezRafael Martín Vázquez25/09/1965MadridMadrid
 
LlorenteFrancisco Llorente Gento21/05/1965ValladolidValladolid
 
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández29/06/1960LucianaCiudad Real
 
Martín GonzálezÁngel Martín González28/04/1964MadridMadrid
 
Rafa PazRafael Paz Marín02/08/1965Puebla de Don FadriqueGranada
 
BakeroJosé María Bakero Escudero11/02/1963GoizuetaNavarra
 
MejíasJosé Manuel Mejías López21/01/1959CádizCádiz
 
GayJosé Aurelio Gay López10/12/1965MadridMadrid
 
CalderéRamón María Calderé Del Rey16/01/1959Vila-rodonaTarragona
 
Salvador MejíasSalvador Mejías López26/04/1963CádizCádiz
 
García PitarchJesús Vicente García-Pitarch Marco14/11/1963La Pobla de VallbonaValencia
 
RojoJuan Carlos Pérez Rojo17/11/1959BarcelonaBarcelona
 
LlabrésArnaldo Llabrés Picó22/07/1964MuroBaleares
 
FrancisFrancisco Javier Cabral Román03/11/1965Jerez de la FronteraCádiz
 
ValverdeErnesto Valverde Tejedor09/02/1964Viandar de la VeraCáceres
 
CholoJosé Ángel Ruiz López02/04/1962BurgosBurgos
 
MoyaJuan Moya Meca17/09/1965LorcaMurcia
 
BegiristainAitor Begiristain Mújika12/08/1964OlaberriaGuipúzcoa
 
EloyEloy José Olaya Prendes10/07/1964GijónAsturias
 
PinedaMichel Pineda Ozaeta09/06/1964Gien
 
RamónRamón Vázquez García14/02/1964Alcalá de GuadaíraSevilla
 
VíctorVíctor Manuel Diego Alvarado31/10/1962SantanderCantabria
 
AlcañizPedro Alcañiz Martínez01/08/1965Castelló de la PlanaCastellón
 
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21/10/1965PamplonaNavarra
 
PardezaMiguel Pardeza Pichardo08/02/1965La Palma del CondadoHuelva
 
ZurdiCarlos Horacio González González30/03/1963GijónAsturias
 
ClosFrancisco Javier Clos Orozco08/08/1960MataróBarcelona
 
PeñaManuel Peña Escontrela18/12/1965LugoLugo
 
VillaManuel Jesús Maderal Villa19/09/1966AlgecirasCádiz
 
CarmonaJuan José Carmona Campoy06/01/1965MadridMadrid
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)13/11/1984Escocia02España
Amistós24/01/1985España00Hungría
Qualificació: Fase de grups (partit 2)26/02/1985España00Escocia
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 1)31/05/1985Rumanía11España
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 2)02/06/1985Francia10España
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 3)04/06/1985Costa de Marfil23España
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 4)07/06/1985Camerún01España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)11/06/1985Islandia01España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)24/09/1985España10Islandia
Amistós20/11/1985Italia11España
Amistós17/12/1985España20Bulgaria
Amistós29/01/1986España30Marruecos
Quarts de final (anada)12/03/1986Francia13España
Quarts de final (tornada)26/03/1986España31Francia
Semifinal (anada)09/04/1986Hungría31España
Semifinal (tornada)23/04/1986España41Hungría
Amistós24/09/1986Marruecos00España
Final (anada)15/10/1986Italia21España
Final (tornada)29/10/1986España21Italia
Última actualització: 21/03/2017
Notificar error