España Sub-21 Eurocopa 1988
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes5310
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano21
1010900891000
2
LlorenteJulio Llorente Gento22
74432464200
3
FerreiraFrancisco Ferreira Colmenero21
88600668210
4
AyarzaAndoni Ayarza Zallo23
44400360100
5
LizarraldeIñigo Lizarralde Lazkano22
1010700798000
6
Martín VázquezRafael Martín Vázquez23
88801720000
7
Rafa PazRafael Paz Marín23
77300479002
8
RobertRoberto Fernández Bonillo26
44400360101
9
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa23
98510684000
10
LorenLorenzo Juarros García22
88501656106
11
BegiristainAitor Begiristain Mújika24
55500450001
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
OrmazabalKepa Ormazabal Artetxe22
100129000
13
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera21
43312299000
14
DadíeLuis Fernando Dadíe Fernández22
43310307101
15
Álvaro CerveraÁlvaro Cervera Díaz23
43110268001
16
EusebioEusebio Sacristán Mena24
33300270000
17
LopeteguiJulen Lopetegui Argote22
000040000
18
MarcelinoMarcelino García Toral23
41030177100
19
TiradoJosé Tirado Castilla23
32110163000
20
FernandoFernando Gómez Colomer23
22102155000
21
AyúcarEnrique Ayúcar Alberdi22
22100149000
22
AldanaAdolfo Aldana Torres22
22100156000
23
NandoFernando Martínez Perales21
22200180000
24
LlorenteFrancisco Llorente Gento23
22200180000
25
RevillaJosé Ramón Revilla Román22
30032141000
26
OrejuelaAntonio José Orejuela Rivero28
1110190000
27
Manolo HierroManuel Ruiz Hierro26
1110190000
28
OteroJorge Otero Bouzas19
1110190000
29
AlkortaRafael Alkorta Martínez20
1100062000
30
VillaManuel Jesús Maderal Villa22
1100071001
31
SolerMiquel Soler Sarasols23
1110090000
32
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández28
1110090000
33
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga30
1110090000
34
SergiSergi López Segú21
1110090000
35
López LópezFrancisco López López23
1001119000
36
LosadaSebastián Losada Bestard21
100117000
37
PeñaManuel Peña Escontrela23
1001015000
38
ÁngeloÁngel Navas del Val22
1001019000
39
ArozarenaPedro Arozarena Redín22
100108000
40
MoyaGabriel Moya Sanz22
1001024000
41
NayimMohamed Ali Amar22
100102000
42
CalderónAntonio Calderón Burgos21
1001025000
43
OnésimoOnésimo Sánchez González20
1001019000
44
FérezÁngel Férez Crespo22
000030000
45
NadalMiquel Àngel Nadal Homar22
000010000
46
Javi ReyFrancisco Javier Rey Galán20
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano22/04/1967PamplonaNavarra
 
FérezÁngel Férez Crespo20/01/1966SevillaSevilla
 
OrmazabalKepa Ormazabal Artetxe25/04/1966BilbaoVizcaya
 
LopeteguiJulen Lopetegui Argote28/08/1966AsteasuGuipúzcoa
 
LlorenteJulio Llorente Gento14/06/1966ValladolidValladolid
 
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera21/08/1967Priego de CórdobaCórdoba
 
OteroJorge Otero Bouzas28/01/1969NigránPontevedra
 
SergiSergi López Segú06/10/1967GranollersBarcelona
 
Manolo HierroManuel Ruiz Hierro08/02/1962Vélez-MálagaMálaga
 
RevillaJosé Ramón Revilla Román03/01/1966SantanderCantabria
 
NadalMiquel Àngel Nadal Homar28/07/1966ManacorBaleares
 
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga03/07/1958AzpeitiaGuipúzcoa
 
DadíeLuis Fernando Dadíe Fernández17/05/1966PasaiaGuipúzcoa
 
TiradoJosé Tirado Castilla04/11/1965SevillaSevilla
 
ArozarenaPedro Arozarena Redín24/02/1966PamplonaNavarra
 
AyarzaAndoni Ayarza Zallo12/09/1965MadridMadrid
 
FerreiraFrancisco Ferreira Colmenero22/05/1967SaucelleSalamanca
 
AlkortaRafael Alkorta Martínez16/09/1968BilbaoVizcaya
 
NandoFernando Martínez Perales31/05/1967ValenciaValencia
 
SolerMiquel Soler Sarasols16/03/1965Hostalets d'en BasGirona
 
ÁngeloÁngel Navas del Val29/08/1966MarbellaMálaga
 
Javi ReyFrancisco Javier Rey Galán15/08/1968MadridMadrid
 
CalderónAntonio Calderón Burgos02/06/1967CádizCádiz
 
Martín VázquezRafael Martín Vázquez25/09/1965MadridMadrid
 
LizarraldeIñigo Lizarralde Lazkano06/08/1966BilbaoVizcaya
 
OrejuelaAntonio José Orejuela Rivero02/12/1960MadridMadrid
 
NayimMohamed Ali Amar05/11/1966CeutaCeuta
 
EusebioEusebio Sacristán Mena13/04/1964La SecaValladolid
 
MarcelinoMarcelino García Toral14/08/1965CareñesAsturias
 
RobertRoberto Fernández Bonillo05/07/1962BetxíCastellón
 
FernandoFernando Gómez Colomer11/09/1965ValenciaValencia
 
AyúcarEnrique Ayúcar Alberdi21/02/1966BilbaoVizcaya
 
AldanaAdolfo Aldana Torres05/01/1966San RoqueCádiz
 
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández29/06/1960LucianaCiudad Real
 
LlorenteFrancisco Llorente Gento21/05/1965ValladolidValladolid
 
Rafa PazRafael Paz Marín02/08/1965Puebla de Don FadriqueGranada
 
OnésimoOnésimo Sánchez González14/08/1968ValladolidValladolid
 
VillaManuel Jesús Maderal Villa19/09/1966AlgecirasCádiz
 
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21/10/1965PamplonaNavarra
 
LorenLorenzo Juarros García07/10/1966Mambrillas de LaraBurgos
 
BegiristainAitor Begiristain Mújika12/08/1964OlaberriaGuipúzcoa
 
MoyaGabriel Moya Sanz20/03/1966Alcalá de HenaresMadrid
 
Álvaro CerveraÁlvaro Cervera Díaz20/09/1965Santa IsabelFernando Poo
 
LosadaSebastián Losada Bestard03/09/1967MadridMadrid
 
López LópezFrancisco López López19/11/1965BarcelonaBarcelona
 
PeñaManuel Peña Escontrela18/12/1965LugoLugo
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)12/11/1986España10Rumanía
Qualificació: Fase de grups (partit 2)02/12/1986Albania00España
Amistós21/01/1987Portugal02España
Amistós18/02/1987España12Inglaterra
Qualificació: Fase de grups (partit 3)31/03/1987Austria11España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)29/04/1987Rumanía01España
Qualificació: Fase de grups (partit 5)13/10/1987España30Austria
Qualificació: Fase de grups (partit 6)17/11/1987España30Albania
Quarts de final (anada)24/02/1988España01Paises Bajos
Quarts de final (tornada)23/03/1988Paises Bajos21España
Última actualització: 18/04/2017
Notificar error