España Sub-21 Eurocopa 2011
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
López CaroJuan Ramón López Caro485
MillaLuis Milla Aspas4514
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
De GeaDavid de Gea Quintana21
121111121009200
2
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco22
12101024934101
3
BotíaAlberto Tomás Botía Rabasco22
161413201256300
4
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto22
1212800997301
5
Javi MartínezJavier Martínez Aginaga23
151512001311401
6
ParejoDaniel Parejo Muñoz22
1611551962104
7
Diego CapelDiego Ángel Capel Trinidad23
1511641963003
8
Ander HerreraAnder Herrera Agüera22
1410340902204
9
Thiago AlcántaraThiago Alcántara do Nascimento20
1210820959101
10
Adrián LópezAdrián López Álvarez23
1511441945208
11
MataJuan Manuel Mata García23
99800809202
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
AsenjoSergio Asenjo Andrés22
55400431000
13
BojanBojan Krkic Pérez21
118332585001
14
MontoyaMartín Montoya Torralbo20
88400647100
15
JeffrenJeffren Isaac Suárez Bermúdez23
105152502002
16
Dídac VilàDídac Vilà Roselló22
87610656100
17
MariñoDiego Mariño Villar21
33107182000
18
CanellaRoberto Canella Suárez23
77501616000
19
San JoséMikel San José Domínguez22
64425408001
20
MuniainIker Muniain Goñi19
64121418000
21
Víctor RuizVíctor Ruiz Torre22
53227320110
22
Rubén PérezRubén Salvador Pérez del Mármol22
53127240100
23
JoseluJosé Luis Sanmartín Mato21
44100266001
24
NsueEmilio Nsue López22
60067114001
25
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez21
52032126101
26
José ÁngelJosé Ángel Valdés Díaz22
32117149000
27
CanalesSergio Canales Madrazo20
42121208002
28
Kiko OlivasFrancisco José Olivas Alba23
33301270000
29
GullónMarcos Gullón Ferrera22
33200238000
30
FontàsAndreu Fontàs Prat22
3102576000
31
LaguardiaVíctor Laguardia Cisneros22
22201180100
32
Jordi AlbaJordi Alba Ramos22
2101271100
33
MíchelMiguel Alfonso Herrero Javaloyas23
3003182101
34
Mario GasparMario Gaspar Pérez Martínez21
2111099000
35
MiñoRubén Miño Peralta22
1001744000
36
CamachoIgnacio Camacho Barnola21
1100046000
37
RecioJosé Luis García del Pozo20
1100058000
38
Álvaro VázquezÁlvaro Vázquez Garcia20
1100075000
39
JuankarJuan Carlos Pérez López21
1100041010
40
RodriRodrigo Ríos Lozano21
2002035001
41
BartraMarc Bartra Aregall20
1110090000
42
Kiko FemeníaFrancisco Femenía Far20
1110090000
43
PlanasCarles Planas Antolínez20
1110090000
44
MatillaJavier Magro Matilla23
1001115000
45
OmarJulián Omar Ramos Suárez23
1001116000
46
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez22
1001031001
47
PachecoDaniel Pacheco Lobato20
1001044000
48
JoelJoel Robles Blázquez21
1001044000
49
Iago FalquéIago Falqué Silva21
1001015000
50
Jonathan VieraJonathan Viera Ramos22
100107000
51
De MarcosÓscar de Marcos Arana22
100109000
52
BaenaJosé Raúl Baena Urdiales22
1001019000
53
IllarramendiAsier Illarramendi Andonegi21
1001044000
54
Tomás MejíasTomás Mejías Osorio22
000030000
55
GoniRaúl Goni Bayo23
000020000
56
KikeEnrique García Martínez22
000010000
57
IturraspeAnder Iturraspe Derteano22
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
De GeaDavid de Gea Quintana07/11/1990MadridMadrid
 
JoelJoel Robles Blázquez17/06/1990GetafeMadrid
 
Tomás MejíasTomás Mejías Osorio30/01/1989MadridMadrid
 
MiñoRubén Miño Peralta18/01/1989Cornellà de LlobregatBarcelona
 
MariñoDiego Mariño Villar09/05/1990VigoPontevedra
 
AsenjoSergio Asenjo Andrés28/06/1989PalenciaPalencia
 
Mario GasparMario Gaspar Pérez Martínez24/11/1990NoveldaAlicante
 
MontoyaMartín Montoya Torralbo14/04/1991GavàBarcelona
 
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco28/08/1989PamplonaNavarra
 
Kiko OlivasFrancisco José Olivas Alba21/08/1988AntequeraMálaga
 
San JoséMikel San José Domínguez30/05/1989PamplonaNavarra
 
FontàsAndreu Fontàs Prat14/11/1989BanyolesGirona
 
LaguardiaVíctor Laguardia Cisneros05/11/1989ZaragozaZaragoza
 
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto16/05/1989MadridMadrid
 
GoniRaúl Goni Bayo12/10/1988ZaragozaZaragoza
 
BartraMarc Bartra Aregall15/01/1991Sant Jaume dels DomenysTarragona
 
Dídac VilàDídac Vilà Roselló09/06/1989MataróBarcelona
 
BotíaAlberto Tomás Botía Rabasco27/01/1989AlqueríasMurcia
 
Víctor RuizVíctor Ruiz Torre25/01/1989Esplugues de LlobregatBarcelona
 
José ÁngelJosé Ángel Valdés Díaz05/09/1989GijónAsturias
 
CanellaRoberto Canella Suárez07/02/1988Pola de LavianaAsturias
 
PlanasCarles Planas Antolínez04/03/1991Sant CeloniBarcelona
 
Javi MartínezJavier Martínez Aginaga02/09/1988EstellaNavarra
 
CanalesSergio Canales Madrazo16/02/1991SantanderCantabria
 
Rubén PérezRubén Salvador Pérez del Mármol26/04/1989ÉcijaSevilla
 
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez04/03/1990BarcelonaBarcelona
 
Thiago AlcántaraThiago Alcántara do Nascimento11/04/1991San Pietro Vernotico
 
Ander HerreraAnder Herrera Agüera14/08/1989BilbaoVizcaya
 
Diego CapelDiego Ángel Capel Trinidad16/02/1988AlboxAlmería
 
ParejoDaniel Parejo Muñoz16/04/1989CosladaMadrid
 
IturraspeAnder Iturraspe Derteano08/03/1989AbadiñoVizcaya
 
GullónMarcos Gullón Ferrera20/02/1989MadridMadrid
 
OmarJulián Omar Ramos Suárez26/01/1988Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
IllarramendiAsier Illarramendi Andonegi08/03/1990MutrikuGuipúzcoa
 
BaenaJosé Raúl Baena Urdiales02/03/1989TorroxMálaga
 
CamachoIgnacio Camacho Barnola04/05/1990ZaragozaZaragoza
 
RecioJosé Luis García del Pozo11/01/1991MálagaMálaga
 
Iago FalquéIago Falqué Silva04/01/1990VigoPontevedra
 
JuankarJuan Carlos Pérez López30/03/1990MadridMadrid
 
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez26/04/1989ElxAlicante
 
Kiko FemeníaFrancisco Femenía Far02/02/1991Sanet y NegralsAlicante
 
Jordi AlbaJordi Alba Ramos21/03/1989L'Hospitalet de LlobregatBarcelona
 
MatillaJavier Magro Matilla16/08/1988QueroToledo
 
De MarcosÓscar de Marcos Arana14/04/1989LaguardiaAlava
 
Jonathan VieraJonathan Viera Ramos21/10/1989Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
PachecoDaniel Pacheco Lobato05/01/1991PizarraMálaga
 
KikeEnrique García Martínez25/11/1989Motilla del PalancarCuenca
 
MataJuan Manuel Mata García28/04/1988BurgosBurgos
 
JeffrenJeffren Isaac Suárez Bermúdez20/01/1988Ciudad Bolívar
 
RodriRodrigo Ríos Lozano06/06/1990SoriaSoria
 
Álvaro VázquezÁlvaro Vázquez Garcia27/04/1991BadalonaBarcelona
 
MuniainIker Muniain Goñi19/12/1992PamplonaNavarra
 
MíchelMiguel Alfonso Herrero Javaloyas29/07/1988ValenciaValencia
 
NsueEmilio Nsue López30/09/1989Palma de MallorcaBaleares
 
Adrián LópezAdrián López Álvarez08/01/1988TevergaAsturias
 
JoseluJosé Luis Sanmartín Mato27/03/1990Stuttgart
 
BojanBojan Krkic Pérez28/08/1990LinyolaLleida
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)04/09/2009España20Polonia
Qualificació: Fase de grups (partit 2)07/09/2009Liechtenstein04España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)13/11/2009España10Finlandia
Qualificació: Fase de grups (partit 4)17/11/2009Paises Bajos21España
Qualificació: Fase de grups (partit 5)02/03/2010España31Liechtenstein
Qualificació: Fase de grups (partit 6)11/08/2010Finlandia11España
Qualificació: Fase de grups (partit 7)02/09/2010España21Paises Bajos
Qualificació: Fase de grups (partit 8)07/09/2010Polonia01España
Qualifiacació: Eliminatòries (partit 1)09/10/2010España21Croacia
Qualifiacació: Eliminatòries (partit 2)12/10/2010Croacia03España
Amistós08/02/2011España21Dinamarca
Amistós24/03/2011Francia32España
Amistós28/03/2011España11Bielorrusia
Amistós05/06/2011España11Rusia
Fase final: Fase de grups (partit 1)12/06/2011España11Inglaterra
Fase final: Fase de grups (partit 2)15/06/2011República Checa02España
Fase final: Fase de grups (partit 3)19/06/2011Ucrania03España
Semifinal22/06/2011España31Bielorrusia
Final25/06/2011Suiza02España
Última actualització: 13/06/2017
Notificar error