España Sub-21 Eurocopa 1990
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
SantistebanJuan Santisteban Troyano541
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño526
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
DiegoDiego Díaz Garrido22
44403360000
2
LakabegAndoni Lakabeg Fraile21
55400438100
3
AlkortaRafael Alkorta Martínez22
55400426110
4
NandoFernando Muñoz García23
55301385000
5
FerreiraFrancisco Ferreira Colmenero23
44400360100
6
AmorGuillermo Amor Martínez23
66501535000
7
HierroFernando Ruiz Hierro22
55500450102
8
GaritanoAnder Garitano Urkizu21
53220281010
9
BangoRicardo González Bango22
43211294000
10
LosadaSebastián Losada Bestard23
66300514101
11
MendigurenRicardo Mendiguren Egaña22
52230213001
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano23
22200180000
13
MartagónJuan Martagón Romero23
43311274100
14
AguileraCarlos Aguilera Martín21
51141137000
15
FernandoFernando Gómez Colomer25
33300270000
16
Felipe HerreroFelipe Herrero Baeza20
22201180100
17
CañizaresJosé Santiago Cañizares Ruiz21
1110490000
18
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera23
22101166000
19
AlbertoAlberto López Moreno23
22200180001
20
AlfredoAlfredo Santaelena Aguado23
22200180000
21
SergiSergi López Segú23
22200180100
22
ConteIgnacio Conte Crespo21
2101094000
23
OteroJorge Otero Bouzas21
1110390100
24
AragónSantiago Aragón Martínez22
1100186000
25
CarvajalJosé Carvajal Puente22
1100165000
26
PedroPedro González Martínez22
1110090000
27
SolozábalRoberto Solozábal Villanueva21
1110090000
28
AbelardoAbelardo Fernández Antuña20
1110090000
29
LorenLorenzo Juarros García24
1100079000
30
Luis ManuelLuis Manuel Arias Vega23
1110090000
31
Javi ReyFrancisco Javier Rey Galán22
100105000
32
MolinaManuel Molina Molina22
1001020000
33
Txomin LarrainzarDomingo José Larrainzar Santamaría21
000010000
34
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa25
000010000
35
CorderoPedro Ignacio Cordero Sánchez22
000010000
36
RaúlPascual Raúl Cruselles Valls22
000010000
37
FerrerAlbert Ferrer Llopis20
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
DiegoDiego Díaz Garrido30/12/1968MadridMadrid
 
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano22/04/1967PamplonaNavarra
 
CañizaresJosé Santiago Cañizares Ruiz18/12/1969MadridMadrid
 
OteroJorge Otero Bouzas28/01/1969NigránPontevedra
 
LakabegAndoni Lakabeg Fraile14/02/1969BilbaoVizcaya
 
AguileraCarlos Aguilera Martín22/05/1969MadridMadrid
 
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera21/08/1967Priego de CórdobaCórdoba
 
FerrerAlbert Ferrer Llopis06/06/1970BarcelonaBarcelona
 
AlkortaRafael Alkorta Martínez16/09/1968BilbaoVizcaya
 
Felipe HerreroFelipe Herrero Baeza18/06/1970MadridMadrid
 
SolozábalRoberto Solozábal Villanueva15/09/1969MadridMadrid
 
Luis ManuelLuis Manuel Arias Vega29/03/1967OviedoAsturias
 
FerreiraFrancisco Ferreira Colmenero22/05/1967SaucelleSalamanca
 
SergiSergi López Segú06/10/1967GranollersBarcelona
 
MartagónJuan Martagón Romero22/10/1967SevillaSevilla
 
Txomin LarrainzarDomingo José Larrainzar Santamaría08/09/1969PamplonaNavarra
 
AbelardoAbelardo Fernández Antuña19/04/1970GijónAsturias
 
NandoFernando Muñoz García30/10/1967SevillaSevilla
 
PedroPedro González Martínez18/04/1968VillarcayoBurgos
 
HierroFernando Ruiz Hierro23/03/1968Vélez-MálagaMálaga
 
AmorGuillermo Amor Martínez04/12/1967BenidormAlicante
 
FernandoFernando Gómez Colomer11/09/1965ValenciaValencia
 
Javi ReyFrancisco Javier Rey Galán15/08/1968MadridMadrid
 
GaritanoAnder Garitano Urkizu26/02/1969DerioVizcaya
 
AlfredoAlfredo Santaelena Aguado13/10/1967MadridMadrid
 
ConteIgnacio Conte Crespo21/02/1969ZaragozaZaragoza
 
AragónSantiago Aragón Martínez03/04/1968MálagaMálaga
 
CorderoPedro Ignacio Cordero Sánchez17/08/1968CartagenaMurcia
 
BangoRicardo González Bango18/09/1968GijónAsturias
 
LorenLorenzo Juarros García07/10/1966Mambrillas de LaraBurgos
 
LosadaSebastián Losada Bestard03/09/1967MadridMadrid
 
MendigurenRicardo Mendiguren Egaña19/10/1968OñatiGuipúzcoa
 
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21/10/1965PamplonaNavarra
 
MolinaManuel Molina Molina26/03/1968Palma de MallorcaBaleares
 
RaúlPascual Raúl Cruselles Valls04/11/1968AlcanarTarragona
 
CarvajalJosé Carvajal Puente11/05/1968SevillaSevilla
 
AlbertoAlberto López Moreno25/02/1967MadridMadrid
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)22/03/1989Chipre01España
Amistós17/05/1989Italia10España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)31/05/1989España10Chipre
Qualificació: Fase de grups (partit 3)10/10/1989Hungría10España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)14/11/1989España10Hungría
Quarts de final (anada)21/02/1990Italia31España
Quarts de final (tornada)29/03/1990España10Italia
Última actualització: 21/03/2017
Notificar error