España Sub-19 Eurocopa 2012
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
LopeteguiJulen Lopetegui Argote4611
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
KepaKepa Arrizabalaga Revuelta18
66602540200
2
JonnyJonathan Castro Otto18
98811742000
3
GrimaldoAlejandro Grimaldo García17
77600630100
4
Derik OsedeDerik Osede Prieto19
98611736001
5
RamalhoJonás Ramalho Chimeno19
76512568000
6
CampañaJosé Ángel Gómez Campaña19
118530675301
7
SusoJesús Joaquín Fernández Sáenz de la Torre19
98310631001
8
ÓliverÓliver Torres Muñoz18
97321648200
9
DeulofeuGerard Deulofeu Lázaro18
99300669114
10
JeséJesé Rodríguez Ruiz19
97320611406
11
AlcácerFrancisco Alcácer García19
96332538003
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
OrtolàAdrián Ortolá Vañó19
33204226000
13
SaúlSaúl Ñíguez Esclápez18
96631638100
14
JuanmiJuan Miguel Jiménez López19
85431464102
15
Denis SuárezDenis Suárez Fernández18
84342391003
16
InsuaPablo Insua Blanco19
54315329000
17
SotresDaniel Sotres Castañeda19
32212224000
18
NonoJosé Antonio Delgado Villar19
63031258000
19
ManquilloJavier Manquillo Gaitán18
43210247000
20
Juan BernatJuan Bernat Velasco19
51043129000
21
Iván LópezIván López Mendoza19
33201248000
22
VarelaFrancisco Miguel Varela Martín18
32110170000
23
Israel PuertoIsrael Puerto Pineda19
32010138000
24
De TomásRaúl De Tomás Gómez18
30030116002
25
NoblejasFrancisco Javier García-Noblejas Hernanz19
21010100000
26
Ruiz de GalarretaIñigo Ruiz de Galarreta Echeverria19
2101070000
27
RafinhaRafael Alcántara do Nascimento19
1110090001
28
SalvadorSalvador Ruiz Rodríguez17
100121000
29
AyalaSergio Ayala López19
1001022000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
KepaKepa Arrizabalaga Revuelta03/10/1994OndarroaVizcaya
 
OrtolàAdrián Ortolá Vañó20/08/1993XàbiaAlicante
 
SotresDaniel Sotres Castañeda21/05/1993Santiago de CudeyoCantabria
 
ManquilloJavier Manquillo Gaitán05/05/1994MadridMadrid
 
JonnyJonathan Castro Otto03/03/1994VigoPontevedra
 
Derik OsedeDerik Osede Prieto21/02/1993MadridMadrid
 
RamalhoJonás Ramalho Chimeno10/06/1993BarakaldoVizcaya
 
SalvadorSalvador Ruiz Rodríguez17/05/1995AlbalValencia
 
InsuaPablo Insua Blanco09/09/1993A CoruñaA Coruña
 
AyalaSergio Ayala López19/03/1993Sant Feliu de LlobregatBarcelona
 
Iván LópezIván López Mendoza23/08/1993ValenciaValencia
 
Israel PuertoIsrael Puerto Pineda15/06/1993El Viso del AlcorSevilla
 
NoblejasFrancisco Javier García-Noblejas Hernanz18/03/1993MadridMadrid
 
VarelaFrancisco Miguel Varela Martín26/10/1994AtarfeGranada
 
GrimaldoAlejandro Grimaldo García20/09/1995ValenciaValencia
 
Juan BernatJuan Bernat Velasco01/03/1993CulleraValencia
 
CampañaJosé Ángel Gómez Campaña31/05/1993SevillaSevilla
 
RafinhaRafael Alcántara do Nascimento12/02/1993São Paulo
 
SaúlSaúl Ñíguez Esclápez21/11/1994ElxAlicante
 
Ruiz de GalarretaIñigo Ruiz de Galarreta Echeverria06/08/1993San SebastiánGuipúzcoa
 
NonoJosé Antonio Delgado Villar30/03/1993El Puerto de Santa MaríaCádiz
 
ÓliverÓliver Torres Muñoz10/11/1994Navalmoral de la MataCáceres
 
SusoJesús Joaquín Fernández Sáenz de la Torre19/11/1993CádizCádiz
 
JeséJesé Rodríguez Ruiz26/02/1993Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
DeulofeuGerard Deulofeu Lázaro13/03/1994RiudarenesGirona
 
AlcácerFrancisco Alcácer García30/08/1993TorrentValencia
 
De TomásRaúl De Tomás Gómez17/10/1994MadridMadrid
 
JuanmiJuan Miguel Jiménez López20/05/1993CoínMálaga
 
Denis SuárezDenis Suárez Fernández06/01/1994Salceda de CaselasPontevedra
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós29/02/2012Francia12España
Amistós27/03/2012Montenegro22España
Amistós29/03/2012Montenegro03España
Qualificació: Fase èlit (partit 1)23/05/2012España21Armenia
Qualificació: Fase èlit (partit 2)25/05/2012España21Italia
Qualificació: Fase èlit (partit 3)28/05/2012Bélgica12España
Fase final: Fase de grups (partit 1)03/07/2012Grecia12España
Fase final: Fase de grups (partit 2)06/07/2012Portugal33España
Fase final: Fase de grups (partit 3)09/07/2012España20Estonia
Semifinal12/07/2012España33Francia
Final15/07/2012España10Grecia
Última actualització: 26/04/2017
Notificar error