España Sub-19 Eurocopa 2008

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Ginés MeléndezGinés Meléndez Sotos589
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
De GeaDavid de Gea Quintana18
66503525000
2
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco19
87611661100
3
San JoséMikel San José Domínguez19
66503534000
4
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto19
66603540000
5
LilloManuel Castellano Castro19
65510463000
6
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez19
98210605003
7
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez18
87311508103
8
ParejoDaniel Parejo Muñoz19
77602615000
9
CamachoIgnacio Camacho Barnola18
55303420002
10
NsueEmilio Nsue López19
97720688005
11
AquinoDaniel Aquino Pintos18
84240454000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
AsenjoSergio Asenjo Andrés19
22201180000
13
Jordi AlbaJordi Alba Ramos19
54411404001
14
AntónJosé María Antón Samper19
54311348000
15
César OrtizCésar Ortiz Puentenueva19
44402360100
16
Sergio GarcíaSergio García de la Iglesia19
62040188000
17
Tomás MejíasTomás Mejías Osorio19
21114105000
18
Iván BoladoIván Bolado Palacios19
42121216002
19
SavallGuillem Savall Parera19
32113161000
20
Víctor RuizVíctor Ruiz Torre19
32113175000
21
LuqueMiguel Ángel Luque Santiago18
41132169000
22
Javi HernándezFrancisco Javier Hernández González19
32110173001
23
MenéndezÁngel Menéndez Gómez19
22201180000
24
AlainAlain Álvarez Menéndez19
31120115000
25
Rubén RamosRubén Ramos Martínez19
1100253000
26
MorgadoAlberto Morgado Liberal18
1100070000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
De GeaDavid de Gea Quintana07/11/1990MadridMadrid
 
Tomás MejíasTomás Mejías Osorio30/01/1989MadridMadrid
 
AsenjoSergio Asenjo Andrés28/06/1989PalenciaPalencia
 
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco28/08/1989PamplonaNavarra
 
LilloManuel Castellano Castro27/03/1989AspeAlicante
 
AntónJosé María Antón Samper19/03/1989Casas del SeñorAlicante
 
AlainAlain Álvarez Menéndez13/11/1989GijónAsturias
 
San JoséMikel San José Domínguez30/05/1989PamplonaNavarra
 
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto16/05/1989MadridMadrid
 
Víctor RuizVíctor Ruiz Torre25/01/1989Esplugues de LlobregatBarcelona
 
SavallGuillem Savall Parera26/06/1989BarcelonaBarcelona
 
César OrtizCésar Ortiz Puentenueva30/01/1989GálvezToledo
 
MorgadoAlberto Morgado Liberal10/05/1990Vitoria-GasteizÁlava
 
MenéndezÁngel Menéndez Gómez14/04/1989MadridMadrid
 
CamachoIgnacio Camacho Barnola04/05/1990ZaragozaZaragoza
 
ParejoDaniel Parejo Muñoz16/04/1989CosladaMadrid
 
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez04/03/1990BarcelonaBarcelona
 
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez26/04/1989ElxAlicante
 
LuqueMiguel Ángel Luque Santiago23/07/1990SabadellBarcelona
 
Jordi AlbaJordi Alba Ramos21/03/1989L'Hospitalet de LlobregatBarcelona
 
Rubén RamosRubén Ramos Martínez31/01/1989LeganésMadrid
 
Sergio GarcíaSergio García de la Iglesia08/08/1989ZamoraZamora
 
AquinoDaniel Aquino Pintos27/07/1990MurciaMurcia
 
NsueEmilio Nsue López30/09/1989Palma de MallorcaBaleares
 
Javi HernándezFrancisco Javier Hernández González06/06/1989SalamancaSalamanca
 
Iván BoladoIván Bolado Palacios03/07/1989SantanderCantabria
Partits
TipusDataLocal Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)18/10/2007España2 - 0Albania
Qualificació: Fase de grups (partit 2)20/10/2007España0 - 0Liechtenstein
Qualificació: Fase de grups (partit 3)23/10/2007España1 - 1Serbia
Qualificació: Fase èlit (partit 1)22/05/2008Ucrania1 - 3España
Qualificació: Fase èlit (partit 2)24/05/2008España3 - 0Turquía
Qualificació: Fase èlit (partit 3)27/05/2008Armenia2 - 4España
Fase final: Fase de grups (partit 1)14/07/2008España1 - 2Alemania
Fase final: Fase de grups (partit 2)17/07/2008España0 - 1Hungría
Fase final: Fase de grups (partit 3)20/07/2008España4 - 0Bulgaria
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error