España Sub-20 Mundial 1989

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño516
SantistebanJuan Santisteban Troyano531
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
CañizaresJosé Santiago Cañizares Ruiz20
65410445000
2
FerrerAlbert Ferrer Llopis19
55400434000
3
PaquiFrancisco Nicolás Veza Fragoso19
55300392000
4
Felipe HerreroFelipe Herrero Baeza19
55500450001
5
Txomin LarrainzarDomingo José Larrainzar Santamaría20
55400406000
6
SolozábalRoberto Solozábal Villanueva20
55400419000
7
LasaMikel Lasa Goikoetxea18
44401360000
8
BillabonaDavid Billabona Etxaleku20
55400431001
9
JustoJusto Ruiz González20
43210245000
10
PinillaAntoni Pinilla Miranda18
54310413002
11
AguilàAlbert Aguilà Lalana19
33100225000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
KikeEnrique Burgos Carrasco18
2101095000
13
EmilioEmilio José Gutiérrez González18
52231287000
14
MoisésMoisés García León18
33200195001
15
EskurzaXabier Eskurza García19
32210216001
16
GraciaJavier Gracia Carlos19
32110209000
17
JuanmiJuan Miguel García Inglés18
1110090000
18
AmaviscaJosé Emilio Amavisca Gárate18
40040109001
19
ÀlexAlejandro García Casañas19
21112106000
20
UrzaizIsmael Urzaiz Aranda18
21110134000
21
Torres GómezJavier Torres Gómez19
1110290000
22
Puche IIAntonio Puche Vicente17
1100041000
23
Blas CandelaBlas Candela Martínez17 1100064000
24
MauricioJosé Mauricio Casas Chica18
1100041000
25
LarrainzarIñigo Larrainzar Santamaría18
1100054000
26
VidalGabriel Vidal Nova20
1100054001
27
ManjarínJavier Manjarín Pereda20
1100075000
28
VelascoJesús Enrique Velasco Muñoz17
1110090000
29
José MariJosé María García Lafuente18
1110090000
30
GallardoJosé Luis Gallardo Montes18
1110090000
31
CalvoJosé Antonio Calvo Bregar18
1110090000
32
AbelardoAbelardo Fernández Antuña19
1110090000
33
RamónRamón López Mateo20
1110090000
34
GaritanoAsier Garitano Agirrezabal20
1110090000
35
Javi DelgadoJavier Delgado López17
1110090000
36
CelaJosé María Cela Ranilla20
1001022000
37
MonsalveteJosé Manuel Monsalvete Herrera20
1001036001
38
AlkizaBittor Alkiza Fernández19
1001026000
39
GaldamesJosé Manuel Galdames Ibáñez19
1001031000
40
LarrazabalAitor Larrazabal Bilbao18
1001015000
41
IsidoroIsidoro Cabrera Núñez20
000030000
42
CerdánMiguel Cerdán Zaballos20
000020000
43
López BravoJuan López Bravo18
000010000
44
Julio IglesiasJulio José Iglesias Rouget17
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
Julio IglesiasJulio José Iglesias Rouget26/09/1972AvilésAsturias
 
JuanmiJuan Miguel García Inglés09/03/1971CartagenaMurcia
 
KikeEnrique Burgos Carrasco20/01/1971BarakaldoVizcaya
 
CañizaresJosé Santiago Cañizares Ruiz18/12/1969MadridMadrid
 
IsidoroIsidoro Cabrera Núñez17/09/1969Los MolaresSevilla
 
FerrerAlbert Ferrer Llopis06/06/1970BarcelonaBarcelona
 
VelascoJesús Enrique Velasco Muñoz16/01/1972MadridMadrid
 
Torres GómezJavier Torres Gómez09/01/1970MadridMadrid
 
LarrainzarIñigo Larrainzar Santamaría05/06/1971PamplonaNavarra
 
López BravoJuan López Bravo25/10/1971BarcelonaBarcelona
 
SolozábalRoberto Solozábal Villanueva15/09/1969MadridMadrid
 
Txomin LarrainzarDomingo José Larrainzar Santamaría08/09/1969PamplonaNavarra
 
CerdánMiguel Cerdán Zaballos23/10/1969MadridMadrid
 
Felipe HerreroFelipe Herrero Baeza18/06/1970MadridMadrid
 
RamónRamón López Mateo28/10/1969Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
AbelardoAbelardo Fernández Antuña19/04/1970GijónAsturias
 
GallardoJosé Luis Gallardo Montes12/09/1971BarcelonaBarcelona
 
ÀlexAlejandro García Casañas14/01/1970BarcelonaBarcelona
 
GaldamesJosé Manuel Galdames Ibáñez15/06/1970BarakaldoVizcaya
 
LarrazabalAitor Larrazabal Bilbao21/06/1971BilbaoVizcaya
 
MauricioJosé Mauricio Casas Chica09/10/1971Rio de Janeiro
 
LasaMikel Lasa Goikoetxea09/09/1971LegorretaGuipúzcoa
 
PaquiFrancisco Nicolás Veza Fragoso06/12/1970AlicanteAlicante
 
Blas CandelaBlas Candela Martínez10/01/1972BenidormAlicante 
 
VidalGabriel Vidal Nova05/10/1969Palma de MallorcaBaleares
 
José MariJosé María García Lafuente10/02/1971LogroñoLa Rioja
 
AmaviscaJosé Emilio Amavisca Gárate19/06/1971LaredoCantabria
 
CalvoJosé Antonio Calvo Bregar08/08/1971BilbaoVizcaya
 
GraciaJavier Gracia Carlos01/05/1970PamplonaNavarra
 
EskurzaXabier Eskurza García17/01/1970TrapagaranVizcaya
 
GaritanoAsier Garitano Agirrezabal06/12/1969BergaraGuipúzcoa
 
EmilioEmilio José Gutiérrez González04/01/1971AvilésAsturias
 
Javi DelgadoJavier Delgado López03/07/1972Santa Coloma de GramenetBarcelona
 
MonsalveteJosé Manuel Monsalvete Herrera04/10/1969SevillaSevilla
 
AlkizaBittor Alkiza Fernández26/10/1970Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
JustoJusto Ruiz González31/08/1969Vitoria-GasteizÁlava
 
BillabonaDavid Billabona Etxaleku05/12/1969IrúnGuipúzcoa
 
Puche IIAntonio Puche Vicente02/08/1972YeclaMurcia
 
AguilàAlbert Aguilà Lalana09/08/1970AlmacellesLleida
 
ManjarínJavier Manjarín Pereda31/12/1969GijónAsturias
 
CelaJosé María Cela Ranilla17/12/1969ZamoraZamora
 
PinillaAntoni Pinilla Miranda25/02/1971BadalonaBarcelona
 
MoisésMoisés García León10/07/1971SevillaSevilla
 
UrzaizIsmael Urzaiz Aranda07/10/1971TudelaNavarra
Partits
TipusDataLocal Visitant
Fase final: Fase de grups (partit 1)17/02/1989Argentina1 - 2España
Fase final: Fase de grups (partit 2)20/02/1989Irak2 - 0España
Fase final: Fase de grups (partit 3)22/02/1989Noruega4 - 2España
Amistós20/12/1989España1 - 0Italia
Amistós17/01/1990Marruecos1 - 2España
Amistós10/05/1990Dinamarca0 - 2España
Trofeu de la Alcudia25/08/1990España0 - 1Brasil
Última actualització: 15/11/2017
Notificar error