España Sub-20 Mundial 2009
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
MillaLuis Milla Aspas437
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
AsenjoSergio Asenjo Andrés20
44400360000
2
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco20
55400406000
3
José ÁngelJosé Ángel Valdés Díaz20
65511461000
4
BotíaAlberto Tomás Botía Rabasco20
55402389110
5
LaguardiaVíctor Laguardia Cisneros20
54412404100
6
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez20
76110391205
7
ParejoDaniel Parejo Muñoz20
76310476101
8
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez19
65311459203
9
Jordi AlbaJordi Alba Ramos20
55101326100
10
NsueEmilio Nsue López20
64221378002
11
De MarcosÓscar De Marcos Arana20
32112154000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
Tomás MejíasTomás Mejías Osorio20
22105136000
13
FontàsAndreu Fontàs Prat20
63331354100
14
Ander HerreraAnder Herrera Agüera20
72150336103
15
GullónMarcos Gullón Ferrera20
33202226000
16
KikeEnrique García Martínez20
51140184002
17
De GeaDavid De Gea Quintana19
1110190000
18
Dídac VilàDídac Vilà Roselló20
32214224100
19
RomeuOriol Romeu Vidal18
32212224100
20
AlcaláPedro Alcalá Guirado20
22100151000
21
LilloManuel Castellano Castro20
2101093000
22
Iván BoladoIván Bolado Palacios20
2101087001
23
CamachoIgnacio Camacho Barnola19
21110119000
24
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto20
1110390100
25
GalánJorge Galán Anaut20
1110190000
26
Edu BediaEduardo Bedia Peláez20
1100155000
27
Mario GasparMario Gaspar Pérez Martínez19
1100172000
28
JoseluJosé Luis Sanmartín Mato19
1100046000
29
MariñoDiego Mariño Villar19
1001444000
30
Iago FalquéIago Falqué Silva19
1001344000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
AsenjoSergio Asenjo Andrés28/06/1989PalenciaPalencia
 
Tomás MejíasTomás Mejías Osorio30/01/1989MadridMadrid
 
MariñoDiego Mariño Villar09/05/1990VigoPontevedra
 
De GeaDavid De Gea Quintana07/11/1990MadridMadrid
 
LilloManuel Castellano Castro27/03/1989AspeAlicante
 
Mario GasparMario Gaspar Pérez Martínez24/11/1990NoveldaAlicante
 
AzpilicuetaCésar Azpilicueta Tanco28/08/1989PamplonaNavarra
 
BotíaAlberto Tomás Botía Rabasco27/01/1989AlqueríasMurcia
 
DomínguezÁlvaro Domínguez Soto16/05/1989MadridMadrid
 
LaguardiaVíctor Laguardia Cisneros05/11/1989ZaragozaZaragoza
 
AlcaláPedro Alcalá Guirado19/03/1989MazarrónMurcia
 
Dídac VilàDídac Vilà Roselló09/06/1989MataróBarcelona
 
FontàsAndreu Fontàs Prat14/11/1989BanyolesGirona
 
José ÁngelJosé Ángel Valdés Díaz05/09/1989GijónAsturias
 
Aarón ÑíguezAarón Ñíguez Esclápez26/04/1989ElxAlicante
 
ParejoDaniel Parejo Muñoz16/04/1989CosladaMadrid
 
Fran MéridaFrancisco Mérida Pérez04/03/1990BarcelonaBarcelona
 
Jordi AlbaJordi Alba Ramos21/03/1989L'Hospitalet de LlobregatBarcelona
 
Iago FalquéIago Falqué Silva04/01/1990VigoPontevedra
 
Ander HerreraAnder Herrera Agüera14/08/1989BilbaoVizcaya
 
RomeuOriol Romeu Vidal24/09/1991UlldeconaTarragona
 
CamachoIgnacio Camacho Barnola04/05/1990ZaragozaZaragoza
 
Edu BediaEduardo Bedia Peláez23/03/1989SantanderCantabria
 
JoseluJosé Luis Sanmartín Mato27/03/1990Stuttgart
 
GullónMarcos Gullón Ferrera20/02/1989MadridMadrid
 
De MarcosÓscar De Marcos Arana14/04/1989LaguardiaAlava
 
NsueEmilio Nsue López30/09/1989Palma de MallorcaBaleares
 
KikeEnrique García Martínez25/11/1989Motilla del PalancarCuenca
 
GalánJorge Galán Anaut22/01/1989PamplonaNavarra
 
Iván BoladoIván Bolado Palacios03/07/1989SantanderCantabria
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós14/04/2009Egipto02España
Amistós16/04/2009Egipto20España
Amistós17/09/2009España10Honduras
Fase final: Fase de grups (partit 1)25/09/2009España80Tahití
Fase final: Fase de grups (partit 2)28/09/2009España20Nigeria
Fase final: Fase de grups (partit 3)01/10/2009España30Venezuela
Vuitens de final05/10/2009España13Italia
Última actualització: 21/03/2017
Notificar error