España Olimpiadas Sidney 2000

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Iñaki SáezJosé Ignacio Sáez Ruiz576
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
AranzubiaDaniel Aranzubia Aguado21
66600570200
2
AmayaIván Amaya Carazo22
66600570100
3
LacruzJesús María Lacruz Gómez22
55501480201
4
MarchenaCarlos Marchena López21
55401436200
5
PuyolCarles Puyol Saforcada22
54411399000
6
AlbeldaDavid Albelda Aliqués23
66500558300
7
Toni VelamazánAntonio Velamazán Tejedor23
66100403101
8
XaviXavier Hernández Creus20
66500570002
9
TamudoRaúl Tamudo Montero23
66400477001
10
AnguloMiguel Ángel Angulo Valderrey23
55301443001
11
José MariJosé María Romero Poyón22
55100408113
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
FelipFelip Ortiz Martínez23
000060000
13
GabriGabriel Garcia de la Torre21
62240284013
14
CapdevilaJoan Capdevila Méndez22
33203261000
15
FerrónJordi Ferrón Forné22
50051145000
16
UnaiUnai Vergara Díez-Caballero23
31123137100
17
IsmaelIsmael Ruiz Salmón23
2002413000
18
LuqueAlbert Luque Martos22
2002437000
      Àlies Dem PJ PT PC PS PX C Min TG TV G Minuts/G GP GPP GE PG PE PP
 
Aranzubia
1
6660005702000006411
 
Felip
1
00000600000000000
 
Ferrón
2
5005011450000000311
 
Marchena
4
5540114362000000311
 
Unai
5
3112031371000000300
 
Amaya
4
6660005701000010411
 
Lacruz
4
555001480201480000311
 
Puyol
4
5441013990000000311
 
Capdevila
3
3320132610000000201
 
Gabri
6
62240028401394000411
 
Ismael
6
200204130000000200
 
Xavi
6
665010570002285000411
 
Toni Velamazán
6
661050403101403000411
 
Albelda
6
6650105583000000411
 
Luque
10
200204370000000101
 
Angulo
10
553021443001443000311
 
José Mari
9
551030408113136000410
 
Tamudo
9
664020477001477000411
13212 016 
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
AranzubiaDaniel Aranzubia Aguado18/09/1979LogroñoLa Rioja
 
FelipFelip Ortiz Martínez27/04/1977LleidaLleida
 
FerrónJordi Ferrón Forné15/08/1978BarcelonaBarcelona
 
MarchenaCarlos Marchena López31/07/1979Las Cabezas de San JuanSevilla
 
UnaiUnai Vergara Díez-Caballero21/01/1977PortugaleteVizcaya
 
AmayaIván Amaya Carazo03/09/1978MadridMadrid
 
LacruzJesús María Lacruz Gómez25/04/1978PamplonaNavarra
 
PuyolCarles Puyol Saforcada13/04/1978La Pobla de SegurLleida
 
CapdevilaJoan Capdevila Méndez03/02/1978TàrregaLleida
 
GabriGabriel Garcia de la Torre10/02/1979SallentBarcelona
 
IsmaelIsmael Ruiz Salmón07/07/1977SantanderCantabria
 
XaviXavier Hernández Creus25/01/1980TerrassaBarcelona
 
Toni VelamazánAntonio Velamazán Tejedor22/01/1977BarcelonaBarcelona
 
AlbeldaDavid Albelda Aliqués01/09/1977La Pobla LlargaValencia
 
LuqueAlbert Luque Martos11/03/1978TerrassaBarcelona
 
AnguloMiguel Ángel Angulo Valderrey23/06/1977OviedoAsturias
 
José MariJosé María Romero Poyón10/12/1978SevillaSevilla
 
TamudoRaúl Tamudo Montero19/10/1977Santa Coloma de GramenetBarcelona
Partits Complets
Partits Titular
Partits Suplent
Convocat (sense jugar)
Grogues
Vermelles
Gol
Gols Penalty
Pròpia porta
Partits
TipusDataLocal VisitantLocalitatEstadi
Fase final: Fase de grups (partit 1)14/09/2000Corea del Sur0 - 3EspañaAdelaidaHindmaresh Stadium
Fase final: Fase de grups (partit 2)17/09/2000Chile3 - 1EspañaMelbourneMelbourne Cricket Ground
Fase final: Fase de grups (partit 3)20/09/2000España2 - 0MarruecosMelbourneMelbourne Cricket Ground
Quarts de final23/09/2000Italia0 - 1EspañaSydneySydney Football Stadium
Semifinal26/09/2000Estados Unidos1 - 3EspañaSydneySydney Football Stadium
Final30/09/2000Camerun2 - 2EspañaSydneyTelstra Stadium
Última actualització: 09/07/2019
Notificar error