España Olimpiadas Corea 1988

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
Miguel MuñozMiguel Muñoz Mozún668
Mariano MorenoMariano Moreno Serrano481
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño503
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS Min
1
BiurrunJosé Vicente Fernández Biurrun29
5550450000
2
Luis GarcíaLuis García García24
4440360000
3
SernaRicardo Jesús Serna Orozco24
4440360000
4
DiegoDiego Rodríguez Fernández28
6660540000
5
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría24
3330270001
6
UrbanoUrbano Ortega Cuadros27
5431367000
7
GallegoJosé Ramón Gallego Souto29
4430354000
8
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández28
4440360002
9
EusebioEusebio Sacristán Mena24
4321296001
10
MarinaRoberto Simón Marina27
4311238000
11
RamónRamón Vázquez García24
5550450004
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS Min
12
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias25
2220180000
13
OrejuelaAntonio José Orejuela Rivero28
4222203000
14
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández25
3320226000
15
LlorenteFrancisco Llorente Gento23
3320255000
16
BakeroJosé María Bakero Escudero25
3221201000
17
BuyoFrancisco Buyo Sánchez30
111090000
18
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga30
2220180000
19
LumbrerasJosé María Lumbreras Paños27
2220180000
20
Sergio MorgadoSergio Elías Morgado Rodríguez25
2220180000
21
QuiqueEnrique Sánchez Flores23
2220180000
22
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo23
2220180000
23
SolerMiquel Soler Sarasols23
2220180000
24
CholoJosé Ángel Ruiz López26
2210160000
25
Manolo HierroManuel Ruiz Hierro26
2210160000
26
ManoloManuel Sánchez Delgado23
2210154000
27
Martín VázquezRafael Martín Vázquez23
2210159001
28
LorenLorenzo Juarros García22
211196000
29
PardezaMiguel Pardeza Pichardo23
2111112000
30
ArtecheJuan Carlos Arteche Gómez31
111090000
31
López RekarteLuis María López Rekarte26
111090000
32
BegiristainAitor Begiristain Mújika24
111090000
33
JiménezManuel Jiménez Jiménez24
111090000
34
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo24
111090000
35
ValverdeErnesto Valverde Tejedor24
111090000
36
EstebanEsteban Gutiérrez Fernández28
110075000
37
ParraAntonio Joaquín Parra Fernández27
110068000
38
De la FuenteLuis de la Fuente Castillo27
100120000
39
GabinoGabino Rodríguez Rodríguez24
100128000
40
PinedaMichel Pineda Ozaeta24
100126000
41
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa23
100122000
42
PeñaManuel Peña Escontrela23
100120000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
BiurrunJosé Vicente Fernández Biurrun01/09/1959São Paulo
 
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias02/09/1963MieresAsturias
 
BuyoFrancisco Buyo Sánchez13/01/1958BetanzosA Coruña
 
López RekarteLuis María López Rekarte23/03/1962ArrasateGuipúzcoa
 
QuiqueEnrique Sánchez Flores02/02/1965MadridMadrid
 
EstebanEsteban Gutiérrez Fernández20/10/1960OviñanaAsturias
 
Sergio MorgadoSergio Elías Morgado Rodríguez16/09/1963BadajozBadajoz
 
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo23/05/1965MadridMadrid
 
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga03/07/1958AzpeitiaGuipúzcoa
 
Manolo HierroManuel Ruiz Hierro08/02/1962Vélez-MálagaMálaga
 
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández17/11/1963BilbaoVizcaya
 
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría09/05/1964BilbaoVizcaya
 
DiegoDiego Rodríguez Fernández20/04/1960La OrotavaSanta Cruz de Tenerife
 
ArtecheJuan Carlos Arteche Gómez11/04/1957MaliañoCantabria
 
De la FuenteLuis de la Fuente Castillo21/06/1961HaroLa Rioja
 
SernaRicardo Jesús Serna Orozco21/01/1964SevillaSevilla
 
Luis GarcíaLuis García García01/05/1964Peñaranda de BracamonteSalamanca
 
JiménezManuel Jiménez Jiménez26/01/1964ArahalSevilla
 
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo25/12/1964ArnedoLa Rioja
 
SolerMiquel Soler Sarasols16/03/1965Hostalets d'en BasGirona
 
MarinaRoberto Simón Marina28/08/1961Villanueva de la SerenaBadajoz
 
ParraAntonio Joaquín Parra Fernández17/06/1961SevillaSevilla
 
GallegoJosé Ramón Gallego Souto07/08/1959DurangoVizcaya
 
EusebioEusebio Sacristán Mena13/04/1964La SecaValladolid
 
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández29/06/1960LucianaCiudad Real
 
UrbanoUrbano Ortega Cuadros22/12/1961Beas de SeguraJaén
 
OrejuelaAntonio José Orejuela Rivero02/12/1960MadridMadrid
 
LumbrerasJosé María Lumbreras Paños06/01/1961TudelaNavarra
 
LlorenteFrancisco Llorente Gento21/05/1965ValladolidValladolid
 
BakeroJosé María Bakero Escudero11/02/1963GoizuetaNavarra
 
GabinoGabino Rodríguez Rodríguez18/06/1964SevillaSevilla
 
Martín VázquezRafael Martín Vázquez25/09/1965MadridMadrid
 
PinedaMichel Pineda Ozaeta09/06/1964Gien
 
RamónRamón Vázquez García14/02/1964Alcalá de GuadaíraSevilla
 
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21/10/1965PamplonaNavarra
 
CholoJosé Ángel Ruiz López02/04/1962BurgosBurgos
 
ManoloManuel Sánchez Delgado17/01/1965CáceresCáceres
 
LorenLorenzo Juarros García07/10/1966Mambrillas de LaraBurgos
 
PardezaMiguel Pardeza Pichardo08/02/1965La Palma del CondadoHuelva
 
BegiristainAitor Begiristain Mújika12/08/1964OlaberriaGuipúzcoa
 
ValverdeErnesto Valverde Tejedor09/02/1964Viandar de la VeraCáceres
 
PeñaManuel Peña Escontrela18/12/1965LugoLugo
Partits
TipusDataLocal Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)19/11/1986España1 - 1Suecia
Qualificació: Fase de grups (partit 2)04/02/1987Irlanda2 - 2España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)13/05/1987Hungría2 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)23/09/1987Suecia2 - 0España
Qualificació: Fase de grups (partit 5)13/10/1987España1 - 2Francia
Qualificació: Fase de grups (partit 6)18/11/1987España1 - 0Hungría
Qualificació: Fase de grups (partit 7)23/03/1988Francia1 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 8)18/05/1988España2 - 2Irlanda
Última actualització: 19/09/2017
Notificar error