España Olimpiadas Moscú 1980

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
SantamaríaJosé Emilio Santamaría Iglesias5113
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
BuyoFrancisco Buyo Sánchez22
88801720000
2
GerardoGerardo Miranda Concepción24
77600586000
3
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez22
99900810100
4
García NavajasAntonio García Navajas22
66600540000
5
GajateAgustín Gajate Vidriales22
65510494000
6
DavidJorge David López Fernández24
131310001131000
7
JoaquínJoaquín Alonso González24
11101010920001
8
Víctor MuñozVíctor Muñoz Manrique23
88700705001
9
Quique RamosEnrique Ramos González24
87610617001
10
De AndrésMiguel de Andrés Barace23
66600540000
11
RubioJuan José Rubio Jiménez24
1010900898005
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
AgustínAgustín Rodríguez Santiago21
33302270000
13
Marcos AlonsoMarcos Alonso Peña21
65510465001
14
PortugalMiguel Ángel Portugal Vicario25
65310399003
15
RincónHipólito Rincón Povedano23
55300405101
16
CanitoJosé Cano López24
44400360001
17
ManzanedoJosé Luis Fernández Manzanedo24
22200180000
18
GordilloRafael Gordillo Vázquez23
44400360000
19
AracilMiguel Aracil Arnau23
43310314000
20
Lobo CarrascoFrancisco José Carrasco Hidalgo21
43310314001
21
Ángel GonzálezÁngel González Castaños22
33100233000
22
LandaburuJesús Landaburu Sagüillo25
32210194001
23
SierraJuan Jesús González Sierra25
22200180000
24
SabidoAndrés Sabido Martín23
22200180000
25
MonteroEnrique Montero Rodríguez26
22000175001
26
JoaquínJosé Joaquín Pichardo Fernández21
22100165001
27
SarabiaManuel Sarabia López23
21110122001
28
AriasRicardo Penella Arias23
2111095000
29
AbadJosé Francisco Abad Sorribes24
2111092000
30
UrbanoUrbano Ortega Cuadros19
2002153000
31
García CortésRafael García Cortés22
1110090000
32
BlancoVicente Blanco Brazales21
1110090000
33
BengoetxeaJosé María Bengoetxea Larrinaga24
1100058000
34
ManoloJosé Manuel Martínez Toral20
1100046000
35
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández20
100129000
36
JuanitoJuan Antonio Felipe Gallego19
1001228000
37
ArgoteEstanislao Argote Salaberría24
100103000
38
SubiratsJavier Subirats Hernández23
1001027000
39
Julio SuárezJulio Suárez Cabrera20
100102000
40
EspinosaJosé Manuel Espinosa Gómez21
000030000
41
GüerriFrancisco Güerri Ballarín21
000030000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
BuyoFrancisco Buyo Sánchez13/01/1958BetanzosA Coruña
 
AgustínAgustín Rodríguez Santiago10/09/1959MarínPontevedra
 
ManzanedoJosé Luis Fernández Manzanedo10/02/1956BurgosBurgos
 
GerardoGerardo Miranda Concepción16/11/1956Nouadhibou
 
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez18/04/1958BarakaldoVizcaya
 
JuanitoJuan Antonio Felipe Gallego24/08/1961MadridMadrid
 
GajateAgustín Gajate Vidriales23/03/1958ArrasateGuipúzcoa
 
ManoloJosé Manuel Martínez Toral29/10/1960Caravaca de la CruzMurcia
 
EspinosaJosé Manuel Espinosa Gómez28/07/1959San BartoloméToledo
 
CanitoJosé Cano López22/04/1956LlavorsíLleida
 
García CortésRafael García Cortés18/01/1958MadridMadrid
 
SierraJuan Jesús González Sierra02/01/1955AlmendralejoBadajoz
 
García NavajasAntonio García Navajas08/03/1958PosadasCórdoba
 
AriasRicardo Penella Arias25/02/1957CatarrojaValencia
 
SabidoAndrés Sabido Martín13/11/1957MadridMadrid
 
PortugalMiguel Ángel Portugal Vicario28/11/1955Quintanilla de las ViñasBurgos
 
Quique RamosEnrique Ramos González07/03/1956MadridMadrid
 
De AndrésMiguel de Andrés Barace08/10/1957OchagavíaNavarra
 
GordilloRafael Gordillo Vázquez24/02/1957AlmendralejoBadajoz
 
JoaquínJoaquín Alonso González09/06/1956OviedoAsturias
 
DavidJorge David López Fernández23/04/1956TurónAsturias
 
Víctor MuñozVíctor Muñoz Manrique15/03/1957ZaragozaZaragoza
 
GüerriFrancisco Güerri Ballarín13/04/1959BenasqueHuesca
 
AracilMiguel Aracil Arnau18/02/1957AlicanteAlicante
 
UrbanoUrbano Ortega Cuadros22/12/1961Beas de SeguraJaén
 
SubiratsJavier Subirats Hernández02/10/1957PaternaValencia
 
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández29/06/1960LucianaCiudad Real
 
BlancoVicente Blanco Brazales25/04/1959AlmagroCiudad Real
 
AbadJosé Francisco Abad Sorribes26/07/1956La Vall d'UixóCastellón
 
MonteroEnrique Montero Rodríguez28/12/1954El Puerto de Santa MaríaCádiz
 
LandaburuJesús Landaburu Sagüillo24/01/1955GuardoPalencia
 
JoaquínJosé Joaquín Pichardo Fernández12/08/1959Rociana del CondadoHuelva
 
RubioJuan José Rubio Jiménez28/08/1956MadridMadrid
 
SarabiaManuel Sarabia López09/01/1957GallartaVizcaya
 
Lobo CarrascoFrancisco José Carrasco Hidalgo06/03/1959AlcoiAlicante
 
Marcos AlonsoMarcos Alonso Peña01/10/1959SantanderCantabria
 
BengoetxeaJosé María Bengoetxea Larrinaga05/01/1956OndarroaVizcaya
 
RincónHipólito Rincón Povedano28/04/1957MadridMadrid
 
ArgoteEstanislao Argote Salaberría21/10/1956ZarautzGuipúzcoa
 
Julio SuárezJulio Suárez Cabrera20/07/1960Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
Ángel GonzálezÁngel González Castaños03/12/1958Ciudad RodrigoSalamanca
Partits
TipusDataLocal Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)28/03/1979España3 - 0Países Bajos
Qualificació: Fase de grups (partit 2)12/04/1979Bélgica3 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)02/05/1979Países Bajos1 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)09/05/1979España1 - 1Israel
Qualificació: Fase de grups (partit 5)26/09/1979Israel0 - 3España
Qualificació: Fase de grups (partit 6)17/10/1979España1 - 1Bélgica
Qualificació: Fase de grups (partit 7)05/12/1979Francia1 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 8)13/12/1979Bélgica2 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 9)05/03/1980España2 - 0Bélgica
Qualificació: Fase de grups (partit 10)23/04/1980España3 - 1Francia
Fase final: Fase de grups (partit 1)20/07/1980Alemania Democrática1 - 1España
Fase final: Fase de grups (partit 2)22/07/1980Siria0 - 0España
Fase final: Fase de grups (partit 3)24/07/1980Argelia1 - 1España
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error