España Olimpiadas Montreal 1976
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
TobaEduardo Toba Muíño532
KubalaLászló Kubala Stecz498
BioscaGustavo Biosca Pagés481
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
PacoFrancisco Ruiz Brenes28
33300270000
2
BioscaAntonio Biosca Pérez28
44300316000
3
CamusPedro Camus Pérez21
33200202000
4
KortabarríaIgnacio Kortabarría Abarrategi26
33200243000
5
RamosJosé Antonio Ramos Huete25
33300270000
6
SolsonaDaniel Solsona Puig24
55500450004
7
AlabandaSebastián Alabanda Fernández26
32210183000
8
CardeñosaJulio Cardeñosa Rodríguez27
22200180000
9
IdígorasSantiago Idígoras Bilbao23
65410461001
10
Esteban VigoEsteban Vigo Benítez21
33300270100
11
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz22
33301270001
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
ArtolaPedro María Artola Urrutia28
22201180000
13
Julián RubioJulián Rubio Sánchez24
31120142000
14
VitoriaAlberto Vitoria Soria20
22100136000
15
SantillanaCarlos Alonso González24
22100136002
16
RobiValentín Jorge Sánchez25
22100167000
17
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri22
22200180000
18
QuilesSalvador Escrihuela Quiles25
22100136001
19
MigueliMiguel Bernardo Bianquetti25
22100177000
20
SauraEnrique Saura Gil22
22200180000
21
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro21
22200180000
22
JuanitoJuan Gómez González22
22200180100
23
GisasolaAgustín Gisasola Zabala24
22200180000
24
Luciano MurilloLuciano Murillo Vega25
22200180000
25
Del BosqueVicente del Bosque González26
22200180000
26
JaénRafael Jaén Rodríguez27
22200180000
27
OlmoAntonio Olmo Ramírez22
22200180000
28
San JoséIsidoro San José Pozo21
22100160000
29
Juan CarlosJuan Carlos Álvarez Vega22
21111103000
30
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga27
2101097000
31
SantiSantiago Antonaya Quesada23
21110134000
32
UríaFrancisco Javier Álvarez Uría26
21110134000
33
CundiSecundino Suárez Vázquez21
1100261000
34
García CastanyJosé Pablo García Castany28
1110290000
35
Miguel ÁngelMiguel Ángel González Suárez29
1110190000
36
PulidoJosé Mariano Pulido Solís20
1110190000
37
SanjoséFrancisco Sanjosé García24
1110190000
38
BermejoFrancisco Javier Bermejo Caballero21
1110190000
39
MacanásJosé Macanás Pérez23
1100060000
40
AguilarFrancisco Aguilar Fernández24
1100074000
41
Fernández AmadoManuel Fernández Amado26
1100055000
42
FortesFrancisco Fortes Calvo21
1110090000
43
CarreteJosé Carrete de Julián25
1110090000
44
CastellanosÁngel Castellanos Céspedes24
1110090000
45
LealEugenio Leal Vargas22
1110090000
46
SánchezJosé Vicente Sánchez Felip20
2002088000
47
Sánchez BarriosJosé Luis Sánchez Barrios27
1110090000
48
GeñupiEugenio Rodrigo Rojo26
1110090000
49
MirMiquel Mir Genes20
1001144000
50
JuaniJuan Castillo Barreto21
1001129000
51
AlbaladejoJosé Joaquín Albaladejo Gisbert21
1001016010
52
BlancoPablo José Blanco Blanco25
1001027000
53
AraquistainJosé María Araquistain Oñaederra28
100105000
54
DaniDaniel Ruiz-Bazán Justa25
1001015000
55
BlanchAntonio Blanch Macián24
000020000
56
UrrutiFrancisco Javier González Urruticoechea24
000020000
57
Pepe JuanJosé Juan Suárez Cabrera22
000020000
58
ManzanedoJosé Luis Fernández Manzanedo20
000020000
59
ZamoraJesús María Zamora Ansorena21
000010000
60
EusebioEusebio Bejarano Vilaro28
000010000
61
FerrerJosé Fernando Ferrer Selma26
000010000
62
MegidoAlfredo Megido Sánchez24
000010000
63
FélixFélix Víctor Marrero Morán21
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
PacoFrancisco Ruiz Brenes02/03/1948San FernandoCádiz
 
UrrutiFrancisco Javier González Urruticoechea17/02/1952San SebastiánGuipúzcoa
 
Miguel ÁngelMiguel Ángel González Suárez24/12/1947OurenseOurense
 
ArtolaPedro María Artola Urrutia06/09/1948AndoainGuipúzcoa
 
BlanchAntonio Blanch Macián12/06/1952BarcelonaBarcelona
 
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri26/06/1954San SebastiánGuipúzcoa
 
ManzanedoJosé Luis Fernández Manzanedo10/02/1956BurgosBurgos
 
RamosJosé Antonio Ramos Huete03/04/1951Tetuán
 
KortabarríaIgnacio Kortabarría Abarrategi31/07/1950ArrasateGuipúzcoa
 
CamusPedro Camus Pérez13/07/1955SantanderCantabria
 
CarreteJosé Carrete de Julián05/04/1951TurónAsturias
 
MigueliMiguel Bernardo Bianquetti19/12/1951CeutaCeuta
 
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro08/06/1955CiezaMurcia
 
GisasolaAgustín Gisasola Zabala22/07/1952EibarGuipúzcoa
 
Luciano MurilloLuciano Murillo Vega14/02/1951Torrecillas de la TiesaCáceres
 
OlmoAntonio Olmo Ramírez18/01/1954SabadellBarcelona
 
CundiSecundino Suárez Vázquez13/04/1955SotrondioAsturias
 
BioscaAntonio Biosca Pérez08/12/1948AlmeríaAlmería
 
PulidoJosé Mariano Pulido Solís22/08/1956MarchenaSevilla
 
SanjoséFrancisco Sanjosé García12/11/1952SevillaSevilla
 
UríaFrancisco Javier Álvarez Uría01/02/1950GijónAsturias
 
AlbaladejoJosé Joaquín Albaladejo Gisbert26/06/1955AlicanteAlicante
 
FerrerJosé Fernando Ferrer Selma28/10/1950Castelló de la PlanaCastellón
 
EusebioEusebio Bejarano Vilaro06/05/1948BadajozBadajoz
 
GeñupiEugenio Rodrigo Rojo02/01/1950ValladolidValladolid
 
BlancoPablo José Blanco Blanco15/12/1951SevillaSevilla
 
San JoséIsidoro San José Pozo27/10/1955MadridMadrid
 
RobiValentín Jorge Sánchez09/01/1951GranadaGranada
 
Fernández AmadoManuel Fernández Amado14/05/1950FerrolA Coruña
 
SauraEnrique Saura Gil02/08/1954OndaCastellón
 
Julián RubioJulián Rubio Sánchez28/01/1952Montealegre del CastilloAlbacete
 
VitoriaAlberto Vitoria Soria11/01/1956SoriaSoria
 
Del BosqueVicente del Bosque González23/12/1950SalamancaSalamanca
 
CardeñosaJulio Cardeñosa Rodríguez27/10/1949ValladolidValladolid
 
AlabandaSebastián Alabanda Fernández31/10/1950PosadasCórdoba
 
SolsonaDaniel Solsona Puig18/01/1952Cornellà de LlobregatBarcelona
 
ZamoraJesús María Zamora Ansorena01/01/1955San SebastiánGuipúzcoa
 
JuaniJuan Castillo Barreto03/10/1955Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
FélixFélix Víctor Marrero Morán26/02/1955Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
Juan CarlosJuan Carlos Álvarez Vega12/05/1954El EntregoAsturias
 
SantiSantiago Antonaya Quesada12/10/1953VilchesJaén
 
BermejoFrancisco Javier Bermejo Caballero09/03/1955BadajozBadajoz
 
CastellanosÁngel Castellanos Céspedes15/11/1952MiguelturraCiudad Real
 
LealEugenio Leal Vargas13/05/1954CarrichesToledo
 
Sánchez BarriosJosé Luis Sánchez Barrios28/04/1949MadridMadrid
 
García CastanyJosé Pablo García Castany30/08/1948GironaGirona
 
JaénRafael Jaén Rodríguez03/01/1949CórdobaCórdoba
 
SánchezJosé Vicente Sánchez Felip08/10/1956BarcelonaBarcelona
 
MirMiquel Mir Genes24/03/1956Sant Adrià de BesòsBarcelona
 
IdígorasSantiago Idígoras Bilbao24/07/1953OñatiGuipúzcoa
 
AguilarFrancisco Aguilar Fernández10/05/1952CórdobaCórdoba
 
MacanásJosé Macanás Pérez15/02/1953Los RamosMurcia
 
Pepe JuanJosé Juan Suárez Cabrera04/12/1954Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
DaniDaniel Ruiz-Bazán Justa28/06/1951SopuertaVizcaya
 
Esteban VigoEsteban Vigo Benítez17/01/1955Vélez-MálagaMálaga
 
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz12/01/1954PamplonaNavarra
 
SantillanaCarlos Alonso González23/08/1952Santillana del MarCantabria
 
MegidoAlfredo Megido Sánchez02/10/1952PeñaflorSevilla
 
AraquistainJosé María Araquistain Oñaederra17/08/1948ElgoibarGuipúzcoa
 
QuilesSalvador Escrihuela Quiles28/02/1951Tavernes de la ValldignaValencia
 
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga28/01/1949San SebastiánGuipúzcoa
 
JuanitoJuan Gómez González10/11/1954FuengirolaMálaga
 
FortesFrancisco Fortes Calvo04/01/1955BarcelonaBarcelona
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)16/04/1975Alemania Federal00España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)15/05/1975España32Alemania Federal
Qualificació: Fase de grups (partit 3)08/10/1975España21Bulgaria
Qualificació: Fase de grups (partit 4)12/11/1975Bulgaria11España
Qualificació: Fase de grups (partit 5)21/01/1976España20Turquía
Qualificació: Fase de grups (partit 6)24/03/1976Turquía00España
Fase final: Fase de grups (partit 1)20/07/1976Brasil21España
Fase final: Fase de grups (partit 2)22/07/1976Alemania Democrática10España
Última actualització: 13/06/2017
Notificar error