España Olimpiadas México 1968
Competició:

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
Víctor MartínezVíctor Martínez Vicente462
TobaEduardo Toba Muíño452
SantamaríaJosé Emilio Santamaría Iglesias394
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
MoraPere Valentí Mora Mariné21
66602540000
2
BenitoGregorio Benito Rubio22
66500523000
3
EspíldoraFrancisco Espíldora Muñoz20
66600540000
4
SalaIsidro Sala Puigdevall28
54410377000
5
OchoaMiguel Ángel Ochoa Vaca24
66600540000
6
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll19
76411512000
7
GrandeJosé Antonio Grande Cereijo21
66500518002
8
JuanJuan Fernández Vilela20
55401426001
9
OrtuñoFernando Ortuño Blasco23
44402360001
10
OrtegaGerardo Ortega de Francisco21
53321333001
11
BarriosJosé Antonio Barrios Olivero20
32213235000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
MendietaAndrés Mendieta Ocamica23
22203180000
13
ChufiJosé García Corral24
33305270000
14
JaénRafael Jaén Rodríguez19
33203229000
15
GarzónJosé Luis Garzón Fito22
33201231000
16
Chato GonzálezEduardo González Ruiz24
33300270000
17
SantamaríaJuan José Santamaría Rodríguez21
000020000
18
CrispiRafael Alcaide Crespín20
41130170000
19
EscuderoCristóbal Escudero Cebriá28
22200180000
20
FelinesFélix Bardera Sierra25
22200180000
21
BetzuenJosé Ramón Betzuen Urkiza21
22200180000
22
LitoManuel Costas Bermúdez21
22200180000
23
ManoloManuel Rodríguez Alfonso21
22200180000
24
IgartuaJosé María Igartua Mendizábal18
1110390000
25
AlfonsedaRamón Alfonseda Pous20
1110390000
26
Maxi PeláezMaximiliano Peláez Balsa23
1110290002
27
CiáurrizJavier Ciáurriz Ciáurriz22
1110290000
28
NandoLuis Fernando Lana Lasuen22
1110190000
29
AparicioLuis Alberto Aparicio Hernández20
1110190003
30
HuertaJuan Huerta Fernández23
1110190000
31
ValdésCrisanto García Valdés21
1100146000
32
CostasEnrique Álvarez Costas21
1110090001
33
LeirósLuis Ramón Leirós Álvarez19
000010000
34
VicenteVicente García Robayna23
000010000
35
García CastanyJosé Pablo García Castany20
000010000
36
EstebanEmilio Esteban González20
000010000
37  GómezJosé Luis Gómez Lázaro 
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
MoraPere Valentí Mora Mariné18/12/1947VilaplanaTarragona
 
MendietaAndrés Mendieta Ocamica12/02/1945LekeitioVizcaya
 
SantamaríaJuan José Santamaría Rodríguez22/05/1947BilbaoVizcaya
 
EstebanEmilio Esteban González31/12/1948CartagenaMurcia
 
IgartuaJosé María Igartua Mendizábal06/03/1950ElorrioVizcaya
 
BenitoGregorio Benito Rubio21/10/1946Puente del ArzobispoToledo
 
EspíldoraFrancisco Espíldora Muñoz22/10/1948CeutaCeuta
 
SalaIsidro Sala Puigdevall29/09/1940VilamallaGirona
 
OchoaMiguel Ángel Ochoa Vaca29/09/1944BadajozBadajoz
 
ChufiJosé García Corral19/01/1944SevillaSevilla
 
BetzuenJosé Ramón Betzuen Urkiza11/11/1947LemonaVizcaya
 
ManoloManuel Rodríguez Alfonso22/12/1947CangasPontevedra
   GómezJosé Luis Gómez Lázaro
 
EscuderoCristóbal Escudero Cebriá11/01/1940PicassentValencia
 
GarzónJosé Luis Garzón Fito04/08/1946ValenciaValencia
 
García CastanyJosé Pablo García Castany30/08/1948GironaGirona
 
CostasEnrique Álvarez Costas16/01/1947VigoPontevedra
 
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll23/09/1949AlicanteAlicante
 
GrandeJosé Antonio Grande Cereijo17/09/1947ValenciaValencia
 
JuanJuan Fernández Vilela16/09/1948FerrolA Coruña
 
Maxi PeláezMaximiliano Peláez Balsa17/04/1945LuarcaAsturias
 
JaénRafael Jaén Rodríguez03/01/1949CórdobaCórdoba
 
ValdésCrisanto García Valdés15/03/1947MieresAsturias
 
Chato GonzálezEduardo González Ruiz03/01/1944MadridMadrid
 
NandoLuis Fernando Lana Lasuen26/07/1946BilbaoVizcaya
 
FelinesFélix Bardera Sierra06/10/1943Pedro BernardoÁvila
 
CiáurrizJavier Ciáurriz Ciáurriz05/03/1946PamplonaNavarra
 
HuertaJuan Huerta Fernández20/01/1945ValenciaValencia
 
AparicioLuis Alberto Aparicio Hernández18/01/1948MadridMadrid
 
BarriosJosé Antonio Barrios Olivero11/11/1948Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
OrtegaGerardo Ortega de Francisco13/10/1947Morón de AlmazánSoria
 
OrtuñoFernando Ortuño Blasco12/10/1945GranollersBarcelona
 
CrispiRafael Alcaide Crespín22/05/1948SevillaSevilla
 
LeirósLuis Ramón Leirós Álvarez09/03/1949MadridMadrid
 
VicenteVicente García Robayna13/12/1945Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
 
LitoManuel Costas Bermúdez13/09/1947MoañaPontevedra
 
AlfonsedaRamón Alfonseda Pous04/03/1948GranollersBarcelona
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)31/05/1967Islandia11España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)22/06/1967España53Islandia
Qualificació: Fase de grups (partit 3)27/03/1968España10Reino Unido
Qualificació: Fase de grups (partit 4)10/04/1968Reino Unido00España
Fase final: Fase de grups (partit 1)14/10/1968Brasil01España
Fase final: Fase de grups (partit 2)16/10/1968Nigeria03España
Fase final: Fase de grups (partit 3)18/10/1968Japón00España
Quarts de final20/10/1968México20España
Última actualització: 13/06/2017
Notificar error